هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
جمعه، 9 اسفند 1398
ساعت 22:13
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 16 ارديبهشت 1398 ساعت 10:57
دوشنبه 16 ارديبهشت 1398 10:11 ساعت
2019-5-6 10:57:20
شناسه خبر : 316748
تازه‌ترین اثر حجت‌الاسلام ماندگاری با عنوان "تقوای اقتصادی" روانه بازار کتاب شد.
تازه‌ترین اثر حجت‌الاسلام ماندگاری با عنوان "تقوای اقتصادی" روانه بازار کتاب شد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران پویا، "تقوای اقتصادی در آیات و روایات" عنوان جدیدترین کتاب حجت‌الاسلام والمسلمین محمدمهدی ماندگاری پانزدهمین نسخه از سری کتاب‌های سوژه‌های سخن این استاد حوزه است که به همت مرکز فرهنگی تبلیغی زندگی به رنگ شهداء منتشر شده است.
 
«چرا تقوا مهم است؟ سطوح و مراتب تقوا، مبانی تقوای اقتصادی، آثار تقوای اقتصادی، آداب تقوای اقتصادی و تقوا در جاده زندگی» از جمله عناوین و محورهای این کتاب است.
 
در مقدمه این کتاب آمده است:
 
در میان آیات و روایات که جستجو می‌کنیم می‌بینیم سفارشات مکرری در مسألة تقوی شده است، در ایات قرآن کریم 300 آیه در مورد تقوا و 2436 مرتبه واژه تقوا به صورت اسم، فعل و به عنوان صفت به کار رفته  و 38 مرتبه با عبارت «اتَّقُوا اللَّهَ» امر به تقوا شده است. اگر زندگی‌مان را تشبیه به جاده کنیم و ما هم سوار بر مرکب زمان در این جاده در حال رانندگی باشیم چه چیزی می‌تواند ضامن این باشد که ما به سلامت به مقصد برسیم یا این که راه را گم نکنیم و از مسیر منحرف نشویم؟ آیا اصلاً چنین ضمانتی وجود دارد که سعادت ما را تضمین کند، ضمانتی که خدا آن را امضا کرده باشد.
 
حضرت علی (ع)  در مورد اهمیت تقوی در نهج‌البلاغه می‌فرماید: «ای بندگان خدا، شما را به تقوای الهی سفارش می‌کنم؛ زیرا که تقوی بهترین چیزی است که بندگان یکدیگر را به آن سفارش می‌کنند و بهترین عاقبت کارها در پیشگاه خداوند است».
 
علاقه‌مندان می‌توانند جهت تهیه این کتاب و سایر محصولات به سایت www.berangeshohada.ir مراجعه کنند.