هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
جمعه، 9 خرداد 1399
ساعت 08:36
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 5 ارديبهشت 1398 ساعت 11:53
پنجشنبه 5 ارديبهشت 1398 11:47 ساعت
2019-4-25 11:53:08
شناسه خبر : 315517

حمد بن جاسم نخست وزیر اسبق قطر در توییت خود درباره اوضاع جهان عرب نوشت: از یک ماه پیش حرفی نزده ام. علت اینکار نبود موضوعات یا نداشتن دغدغه کشورهای عربی نبود. یک ماه از اجلاس سران عرب می گذرد و ما هیچ نتیجه‌ای نه دیده‌ایم و نه شنیده‌ایم. این درحالی است که ما بیشترین نیاز را به کسب حداقل نتایج مثبت داریم تا در گام اولیه را در مسیر خروج از تشتت و تفرقه کنونی برداریم و برخی از مشکلات کشورهای عربی را حل و فصل کنیم.

وی افزود: ما بارقه امیدی برای کودکان عرب که آینده آنها را ویران کرده‌ایم، نگذاشته‌ایم. ما اینکار را یا با پر کردن سینه های خود از کینه یا سردرگمی اقتصادی و اجتماعی و سیاسی انجام داده‌ایم.

حمد گفت: اما زمان آن فرا رسید است که دستکم روی پیشرفت خود در همه زمینه ها تمرکز کنیم. ملت های عرب از مدتها پیش از بیکاری و درآمد اندک و مالیات های زیاد خسته شده‌اند. ای کاش این پول ها برای توسعه خدمات بهداشتی و آموزش و مسکن هزینه می شد اما متاسفانه در راه ماجراجویی های حساب نشده هدر می رود.

وی افزود: دیدید که من از قدس یا جولان و یا شکست هایمان در همه زمینه ها حرفی نزدم زیرا این موضوع در سایه حکامی که همه دغدغه آنها حفظ تاج و تخت خودشان با هر هزینه‌ای هست، به رویا تبدیل شده است.

 

 

تسنیم