هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
جمعه، 9 خرداد 1399
ساعت 04:50
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 5 ارديبهشت 1398 ساعت 11:15
پنجشنبه 5 ارديبهشت 1398 11:02 ساعت
2019-4-25 11:15:58
شناسه خبر : 315493

به گزارش مهر، مراسم افتتاحیه دومین اجلاس جهانی «یک کمربند، یک راه»، صبح امروز (پنجشنبه) با حضور غلامعلی حداد عادل، رئیس هیئت عالیرتبه مجمع تشخیص مصلحت نظام که به چین سفر کرده است، در پکن آغاز شد.

 

این اجلاس جهانی که تا شنبه، ٧ اردیبهشت ادامه خواهد داشت، ابتکار چین برای همگرایی در بین کشورهای واقع در مسیر جاده ابریشم است. اجلاس بین المللی «یک کمربند، یک راه» با حضور بیش از ۵ هزار میهمان از ده‌ها کشور جهان، شامل ٣۷ رئیس جمهور و نخست وزیر و بیش از ١۵٠ وزیر برگزار می‌شود.

 

از ایران همچنین دژپسند، وزیر امور اقتصادی و دارایی و سراج، رئیس سازمان بازرسی کل کشور در این اجلاس بینالمللی حضور دارند.

 

«یک کمربند، یک جاده» بیش از ۶۵ کشور و نیمی از جمعیت جهان را در برگرفته و حدود ۴٠ درصد اقتصاد جهان را شامل می‌شود. این طرح همچنین، فرا حمل و نقلی بوده و طبق سند منتشر شده از سوی کمیسیون ملی توسعه و اصلاحات چین، طیف وسیعی از همکاری‌ها در حوزه انرژی، زیرساخت، فرهنگ، ارتباطات، آموزش، کشاورزی، گردشگری، ساخت تجهیزات و ماشین آلات، انرژی‌های تجدید پذیر، صنعت، محیط زیست، همکاری‌های پولی و بانکی، مبادلات مالی و حمل و نقل را در درون خود گنجانیده است.