هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 1 مرداد 1398
ساعت 12:57
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 5 ارديبهشت 1398 ساعت 10:12 2019-4-25 10:12:55
شناسه خبر : 315477

آیا می دانید بهینه سازی موتور جستجو یا seo یا سئو چیست؟ به کلیه فعالیت ها یا عملیاتی که در داخل وب سایت یا بیرون وب سایت انجام می شود تا موتورهای جستجو به سایت شما اعتماد کنند و شما را در صفحه اگر شما هم صاحب یک کسب و کار اینترنتی هستید یا برای فروشگاهتان یک شعبه اینترنتی دارید حتما با اصطلاح بازاریابی اینترنتی آشنا هستید. بازاریابی با استفاده از اینترنت یک استراتژی بازاریابی است که امروزه کاربرد بسیار زیادی پیدا کرده است و تاثیر بسزایی در فروش محصولات یک شرکت یا فروشگاه دارد. اما بازاریابی اینترنتی اگر با استراتژی های  صحیح همراه نباشد می تواند تنها یک خرج بیهوده و بدون نتیجه باشد. ما در ادامه درباره چند استراتژی بازاریابی اینترنتی صحبت خواهیم کرد.

 

6 نکته مهم در استراتژی بازاریابی اینترنتی و تاثیر آن در سئو

مطالبی بنویسید که کاربران واقعا به آن نیاز دارند

سعی کنید تنها به هدف این که سایتتان را به روز نگه دارید، مطلب روی سایت منتشر نکنید. باید مطالبی روی سایت قرار دهید که کاربران واقعا به دنبال آن ها هستند. اگر شما مشتریان خود را بشناسید و با نیاز های آن ها آشنا باشید، مطالبی روی سایتتان منتشر خواهید کرد که مطابق نیاز آن ها باشد، در نتیجه بازدید مطالبتان بالا خواهد رفت و احتمال این که خوانندگان شما به مشتریان بالفعل تبدیل شوند نیز بیشتر می شود.

 

از مشتریانتان مشتریان جدید بگیرید

استفاده از مشتری هایی که از خدمات و محصولات شما راضی هستند برای جذب مشتریان جدید، یکی از بهترین راه های دیجیتال مارکتینگ است که در دنیای بازاریابی اینترنتی معمولا با لفظ Refer a friend دیده می شودو مطالعاتی در آمریکا نشان داده است که اکثر افراد برای خرید از دوستان یا اعضای خانواده خود پرس و جو می کنند. این یعنی شما باید روی این موضوع حساب ویژه ای باز کنید و با ایجاد یک مشوق مانند هدیه، تخفیف، محصول یا خدمات مشتریان خود را برای معرفی شما به دوستانشان تشویق کنید.

 

برای محتواهای خود لینک سازی کنید

محتوای شما هرچقدر هم که مفید باشد، وقتی که توسط کاربران خوانده نشود ثمربخش نخواهد بود. شما باید سعی کنید محتوایتان را در سایت های معتبر منتشر کنید تا مردم متوجه اهمیت و اعتبار شما بشوند. به خصوص اگر در ابتدای راهتان هستید، خیلی سخت خواهد بود اگر انتظار داشته باشید کاربران توسط گوگل به سمت مقاله های شما هدایت شوند. پس شما ناچارید برای دیده شدن، برای محتواهایتان لینک سازی کنید و آن ها را در سایت های بزرگتر و معتبرتر منعکس کنید.

 

چشم از رقبایتان برندارید

شما باید استراتژی های گذشته و حال بزرگترین رقبایتان که موفق تر از سایر هستند را مورد بررسی قرار دهید و از شکست هایشان درس بگیرید. با درس گرفتن از تجربه دیگران نهایتا متوجه خواهید شد که در بازار کنونی باید به دنبال چه استراتژِی باشید. پس سعی کنید چشم از رقایتان و استراتژی های پیروز و شکست خورده آن ها برندارید.

 

برای اعیاد و تعطیلات بسته های تخفیف دار بگذارید

اعیاد و تعطیلات بهترین زمان برای بسته های تخفیف دار و پیشنهادی هستند. مردم معمولا در تعطیلات بیشتر آماده پول خرج کردن هستند تا روز های عادی. برای این که در تعطیلات فروش ویژه ای داشته باشید باید برای آن برنامه و استراتژی حاصی در نظر بگیرید. مثلا ماهی یک بار به یک مناسبت، یک بسته تخفیف دار بزرگ آماده کنید، می توانید برای این کار به لیست قیمت هایتان نگاه کنید و محصولی را که از آن تعداد بیشتری در انبار دارید و می خواهید از شرشان زودتر خلاص شوید برای این کار انتخاب کنید.

 

بلند مدت فکر کنید

بازاریابی اینترنتی از طریق وبسایت، هنوز هم با وجود رشد و گسترش شبکه های اجتماعی بهترین روش این عرصه به حساب می آید. گوگل هر ساله 500 الگوریتم برای رتبه بندی نتایج جستجو را به روز رسانی می کند. با برنامه ریزی دقیق و بلند مدت روی سئو سایت و بهینه سازی وبسایت ها، شما می توانید با به صرف ترینن هزینه، بهترین نتیجه را از بازاریابی اینترنتی دریافت کنید. شاید در نگاه اول این روش ها، وقت گیر، طولانی مدت و پر هزینه به نظر بیایند ولی در حقیقت، بعد از این که از این استراتژی نتیجه مطلوب را دریافت کردید متوجه خواهید شد که سئو و بهینه سازی، شاهکار بازاریابی اینترنتی هستند.

 

نتیجه گیری

برای این که از بازاریابی اینترنتی نتیجه مطلوب را دریافت کنید، ابتدا باید به فکر تولید محتواهای با کیفیت و مورد نیاز کاربران باشید، بعد از جذب مخاطب و مشتری شما باید آن ها را برای خرید بسته های تحفیف دارد و معرفی شما به دیگران تشویق کنید. در این حین نباید بررسی رقبا، لینکس سازی برای مطالب و سرمایه گذاری بلند مدت روی سئو را هم فراموش کنید. جهت کسب مشاوره و آموزش سئو می توانید از وب سایت شرکت سئوکار با آدرس seokar.com دیدن فرمایید.