هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 4 ارديبهشت 1398 ساعت 15:45 2019-4-24 15:45:26
شناسه خبر : 315450
سید هادی طباطبایی پیشکسوت تیم فوتبال استقلال گفت: نوع چینش تیم توسط شفر مقابل الهلال بیشتر دفاعی بود و باعث شد تا عملأ بازیکنان استقلال در این دیدار خلع‌سلاح شوند.
سید هادی طباطبایی در خصوص شکست استقلال مقابل الهلال عربستان در هفته چهارم مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا اظهار داشت: نوع چینش تیم توسط شفر مقابل الهلال عربستان بیشتر این بود تا با تعداد نفرات بیشتری در خط هافبک و دفاع ظاهر شود و تنها با یک مهاجم مقابل حریف عربستانی ظاهر شود. این برنامه‌ریزی از سوی سرمربی استقلال باعث شد تا عملأ بازیکنان در این دیدار خلع سلاح شوند و نتوانند آنچنان که باید خطر جدی روی دروازه حریف ایجاد کنند.
 
وی افزود: تیم الهلال به خوبی از این مسئله آگاه بود که بازیکنان استقلال روی ضربات ایستگاهی به شدت خطرساز هستند اما با توجه به چینشی که از سوی شفر در این بازی صورت گرفته بود بیشتر شاهد بودیم که الهلالی‌ها در نقاطی از زمین روی بازیکنان استقلال خطا می‌کردند که خطر چندانی دروازه تیم‌شان را تهدید نمی‌کرد.
 
پیشکسوت تیم فوتبال استقلال درباره اینکه آیا استقلال با این شکست هنوز هم از شانس صعود به مرحله بعدی برخوردار است، گفت: این باخت باعث شد تا مقداری اختلاف امتیاز استقلال با تیم اول و دوم این گروه افزایش یابد ولی بالاخره در جدول برای صعود هنوز شانس دارد و اگر در بازی بعدی خود مقابل الدحیل پیروز شود می‌تواند به جدول بازگردد. این امکان برای استقلال وجود دارد تا در بازی آخر و در صورت برتری مقابل العین، با توجه به بازی رودررو الهلال و الدحیل به عنوان تیم دوم به مرحله یک هشتم نهایی راه یابد.
 
طباطبایی درباره اینکه عملکرد استقلال را تا الان در لیگ قهرمانان آسیا چطور ارزیابی کرده، تصریح کرد: یک مشکل که برای استقلال در لیگ قهرمانان آسیا وجود دارد این است که متأسفانه برخی از بازیکنان تجربه بازی کنار یکدیگر در این مسابقات را نداشتند و همین موضوع باعث شده تا به استقلال ضربه وارد شود. در نیم فصل نخست استقلال به دلیل برخی مسائل شرایط چندان مناسبی را پشت سر نگذاشت ولی از نیم فصل دوم با اضافه شدن برخی بازیکنان کیفیت بهتری پیدا کرد و چهره یک تیم مدعی را در لیگ برتر ایران و آسیا دارد.
 
منبع: میزان