هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 3 ارديبهشت 1398 ساعت 09:40
سه شنبه 3 ارديبهشت 1398 09:37 ساعت
2019-4-23 09:40:46
شناسه خبر : 315252
داشتن بیمه شخص ثالث از جمله الزاماتی است که در هنگام رانندگی و خرید خودرو باید به آن دقت نمود. هر چند بروز حوادث درصورتی که خودروی شما بیمه شخص ثالث نداشته باشد، اتفاق ناخوشایندی از جمله پرداخت تمام و کمال خسارات جانی و مالی را به همراه دارد؛ در صورت توقف خودروی شما توسط پلیس راهنمایی و رانندگی نیز، شما مشمول جریمه خواهید شد.
داشتن بیمه شخص ثالث از جمله الزاماتی است که در هنگام رانندگی و خرید خودرو باید به آن دقت نمود. هر چند بروز حوادث درصورتی که خودروی شما بیمه شخص ثالث نداشته باشد، اتفاق ناخوشایندی از جمله پرداخت تمام و کمال خسارات جانی و مالی را به همراه دارد؛ در صورت توقف خودروی شما توسط پلیس راهنمایی و رانندگی نیز، شما مشمول جریمه خواهید شد.

بنابراین خرید و تمدید به موقع بیمه‌نامه شخص ثالث از مواردی است که باید به آن دقت داشت. بیمه شخص ثالث کدام شرکت بیمه‌گر مناسب‌تر است؟ شاید قبل از این سوال بهتر است به این نکته توجه داشته باشیم که در هنگام تمدید بیمه‌نامه شخص ثالث الزامی در خرید بیمه‌نامه از شرکت بیمه قبلی نمی‌باشد، و می‌توان با خرید از سایر شرکت‌های بیمه از همان درصد تخفیف عدم خسارت بهره‌مند شد. برای مثال، بیمه‌‌نامه شخص ثالث ایران را دارید، شما می‌توانید برای تمدید آن، بیمه شخص ثالث آسیا را خریداری کنید و از همان میزان تخفیف عدم خسارت استفاده نمایید. این بدان معناست که شما برای انتقال بیمه‌نامه خود از شرکتی به شرکت دیگر نیاز به پرداخت هزینه‌ای نیستید.

 

برای آنکه قیمت بیمه شخص ثالث سایر شرکت‌های بیمه را محاسبه کنید، می‌توانید از پلتفرم بیمه‌بازار که یک بستر محاسبه قیمت و فروش آنلاین انواع بیمه در تمامی شرکت‌ها است استفاده نمایید. در ادامه به بررسی سایت بیمه‌بازار بعنوان ابزاری برای خرید هوشمندانه‌تر بیمه خواهیم پرداخت.

 

سایت بیمه‌بازار چگونه کار می‌کند؟

سایت بیمه‌بازار اولین بستر اگریگیتور بیمه در ایران است که در حوزه اینشورتک فعالیت می‌کند. در سایت بیمه‌بازار شما به سادگی می‌توانید قیمت بیمه خودرو، بیمه آتش‌سوزی و بیمه عمر و تکمیلی را با توجه به اطلاعات مورد نیاز محاسبه کنید. بعنوان مثال: در صورتی که نیاز به خرید بیمه شخص ثالث خودرو هستید، کافیست مشخصات خودرو و بیمه‌نامه قبلی خود را وارد کنید تا بیمه‌بازار قیمت بیمه شخص ثالث متناسب با شرایط شما را در تمامی شرکت‌های بیمه کننده محاسبه کند و در فهرستی به شما ارائه دهد. همین حالا می‌توانید قیمت بیمه شخص ثالث خودروی خود را استعلام کنید. پس از استعلام قیمت خودرو، بسادگی می‌توانید بصورت آنلاین بیمه‌نامه خود را از شرکت بیمه دلخواه از طریق بیمه‌بازار و با قیمت مناسب خریداری کنید. بیمه‌بازار تضمین بهترین قیمت را به مشتری می‌دهد.

 

 

در فرآیند وارد کردن اطلاعات به راهنمایی‌های بیمه‌بازار دقت فرمایید تا به سادگی قیمت بیمه‌نامه خود را محاسبه کنید. در صورت نیاز به مشاوره و یا پشتیبانی، می‌توانید با شماره تماس 54897000-021 تماس بگیرید.

 

کدام شرکت بیمه شخص ثالث بهتری ارائه می‌دهد؟

برای انتخاب بیمه شخص ثالث معیار‌های مختلفی از جمله رتبه رضایت‌مندی مشتریان، نرخ شکایات مشتریان، سهم از بازار، توانگری مالی، پرداخت سیار، و حتی میزان تخفیف شرکت بیمه می‌باشد. انتخاب با شماست که چه معیاری را برای خرید خود برگزینید. بنابه دستور بیمه مرکزی، شرکت‌های بیمه‌گر تا سقف مجاز حداکثر 2.5% قادر به تخفیف بیمه شخص ثالث هستند و شرکت‌ها با توجه به میزان تقاضا و سهم از بازار، میزان تخفیف بیمه‌نامه خود را اعلام می‌کنند. این تخفیف‌ها بصورت دائم از سوی شرکت‌های بیمه ارائه نمی‌شود و در بازه‌های زمانی با توجه به میزان عرضه و تقاضا، این تخفیف توسط شرکت بیمه‌گر ارائه می‌شود و شما می‌توانید از طریق سایت بیمه‌بازار قیمت بیمه‌نامه خود را با توجه به تخفیف‌های ارائه شده توسط شرکت‌ها محاسبه نمایید.

 

از همه این موارد که بگذریم، برای انتخاب بیمه شخص ثالث دو معیار مهم می‌باشد. انتخاب بیشترین پوشش مالی، و انتخاب ارزانترین بیمه‌نامه. شرکت‌های بیمه، بیمه‌نامه خود را در چند مبلغ پوشش مالی ارائه می‌دهند که باید دقت داشت با توجه به بالا رفتن قیمت خودرو و قطعات خودرو، توصیه می‌شود بیمه با پوشش مالی بیشتر را برای خودروی خود انتخاب کنید.

 

انتخاب پوشش مالی مناسب برای بیمه شخص ثالث

در هنگام خرید بیمه شخص ثالث، شرکت‌ها بیمه‌نامه خود را در چند پوشش مالی مختلف ارائه می‌دهند. در سال 98 کمترین مبلغ سقف پوشش مالی 9 میلیون تومان می‌باشد که توسط بیمه مرکز اعلام شده است. پوشش مالی چیست؟ پوشش مالی، میزان خسارتی که شرکت بیمه برای جبران خسارت‌های مالی وارد شده به اشخاص ثالثی که زیان‌دیده‌اند پرداخت می‌نماید. که این مبلغ از میزان پرداختی بیمه برای خسارت‌های جانی مجزا می‌باشد. با توجه به بالا رفتن ارزش خودرو در کشور، توصیه میش‌شود با دقت بیشتری سقف پوشش مالی را انتخاب نمایید تا در صورت بروز حادثه، نیاز به پرداخت مابه‌التفاوت خسارت وارده و سقف پوشش مالی نباشد. حداکثر سقف پوشش مالی را بیمه شخص ثالث ایران دارد که 180 میلیون تومان می‌باشد.

 

بیمه بدنه خودرو، مکمل بیمه شخص ثالث

شاید برایتان این سوال پیش آید که در صورت خرید بیمه شخص ثالث، نیاز به بیمه بدنه هم می‌باشد؟ البته بسیاری از افراد تنها به دلیل اجباری بودن بیمه شخص ثالث، این بیمه‌نامه را تهیه می‌نمایند و دیگر نیازی به بیمه بدنه نمی‌دانند. اما شاید بهتر است با توجه به سرمایه‌ای که داریم (خودرو) به نحوی دیگر به این مسئله نگاه کنیم. بیمه تنها در صورت بروز حادثه ارزشمند است، اما این ارزشمندی به قدری می‌تواند آرامش‌بخش باشد که افراد را مجاب سازد با مبلغ اندکی در سال خودروی خود را بیمه کنند. بیمه بدنه برای خودروی شما می‌باشد که در صورت بروز هرگونه حادثه (متناسب با پوشش انتخابی که در هنگام خرید بیمه‌نامه انتخاب می‌کنید) شرکت بیمه‌گر را موظف به پرداخت خسارت می‌نماید. برای استعلام قیمت بیمه بدنه خودرو خود می‌توانید در سایت بیمه‌بازار اطلاعات خودروی خود را وارد کنید و پس از آن با انتخاب تخفیف‌هایی که شامل شما می‌شود (مانند خودرو صفر، تخفیف عدم خسارت بیمه بدنه و غیره) و انتخاب پوشش‌‌های مورد نیاز، قیمت بیمه‌نامه در تمامی شرکت‌های بیمه را محاسبه نمایید.