هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 15 خرداد 1399
ساعت 04:54
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 2 ارديبهشت 1398 ساعت 10:19
دوشنبه 2 ارديبهشت 1398 10:14 ساعت
2019-4-22 10:19:45
شناسه خبر : 315155
مقدم فر با اشاره به ویژگی‌ها و تجربیات سردار سلامی گفت: انتخاب سردار سلامی به عنوان فرمانده سپاه از سوی فرمانده معظم کل قوا انتخاب احسن بود.
مقدم فر با اشاره به ویژگی‌ها و تجربیات سردار سلامی گفت: انتخاب سردار سلامی به عنوان فرمانده سپاه از سوی فرمانده معظم کل قوا انتخاب احسن بود.
 
‌‎ حمید رضا مقدم فر معاون اسبق فرهنگی سپاه درباره تغییر فرمانده کل سپاه  ضمن تاکید بر اینکه باید از خدمات سرلشکر جعفری فرمانده پیشین سپاه که بیش از 10 سال فرماندهی این نهاد مقدس را بر عهده داشتند تشکر و قدردانی کنیم، افزود: سردار جعفری در طول مدت فرماندهی خود افتخارات بزرگ و ماندگاری را در عرصه های جنگ سخت و به ویژه در جبهه مبارزه با جنگ نرم دشمن آفرید و حق بزرگی به گردن سپاه و انقلاب اسلامی دارد.
 
‌‎وی همچنین درباره انتخاب سردار سلامی به فرماندهی سپاه اظهار داشت: انتخاب ایشان به عنوان جایگزین سردار جعفری از سوی فرمانده کل قوا را باید انتخاب احسن دانست زیرا وی یکی از بهترین افراد برای بر عهده گرفتن این وظیفه خطیر بود.
 
‌‎ مقدم فر با اشاره به ویژگی‌های سردارسلامی گفت: سردار سلامی از ویژگی‌های چند بعدی و ظرفیت‌های بسیار فوق العاده ای برای فرماندهی برخوردار است.
 
‌‎ وی با اشاره به سوابق علمی فرمانده جدید سپاه، سردار سلامی را عالم و دانشمندی برجسته توصیف کرد و گفت: ایشان در حوزه مهندسی از دانش آموخته های دانشگاه علم و صنعت، یکی از معتبرترین دانشگاه‌های کشور و در حوزه استراتژیک نیز عضو هیئت علمی دانشگاه عالی دفاع ملی است و به همین جهت از سطح علمی بسیار مطلوبی برخوردار است.
 
‌‎مقدم فر با بیان اینکه سردار سلامی حافظ کل قرآن است گفت: وی نسبت به معارف دینی از تسلط بسیار خوبی برخوردار بوده و در سپاه هم مشهور به تقوا، حسن خلق و ایثارگری است.
 
‌‎ این کارشناس مسائل سیاسی و فرهنگی ادامه داد: فرمانده جدید سپاه در عرصه فرماندهی در حالی که فرماندهی مقتدر است در عین حال رابطه ای قلبی و عاطفی با تمام رده‌ها و نیروهای زیرمجموعه خود دارد.
 
‌‎وی با اشاره به سوابق فرماندهی سردار سلامی گفت:وی در دوران دفاع مقدس تجربه فرماندهی یگانهای زمینی و دریایی را به دست آورد و پس از آن هم تاسیس و فرماندهی دانشکده فرماندهی و ستاد سپاه( دافوس ) را برعهده داشت که نقش موثری در تربیت فرماندهان انقلابی و کارآمد ایفاکرد. در مقطعی معاون عملیات ستاد مشترک سپاه ،پس ازآن فرماندهی نیروی هوافضای سپاه را برعهده داشت، وی همچنین از سال 88 جانشین فرمانده کل سپاه بود که در تمامی این مسئولیت ها  موفقیت های بزرگ و ماندگاری از خود به جای گذاشته است علاوه بر آن سردار سلامی در عرصه های مختلف جنگ نرم از جمله حوزه های فرهنگی، رسانه ای، اجتماعی و اقتصادی دارای تجربیات ارزنده ای است و در این حوزه ها هم یک فرمانده مجرب محسوب می شود. همچنین تحلیل ها  و نقطه نظرات سردار سلامی در مسائل بین المللی نیز کم نظیر و‌بسیار راهگشا بوده است.
 
‌‎مقدم فر تصریح کرد: سردار سلامی از جمله فرماندهان سپاه است که مورد اقبال عمومی و محبت قلبی تمام پاسداران و فرماندهان است و در سپاه از وی به عنوان شهید زنده، یادگار دفاع مقدس و در عداد شهدای بزرگ جنگ یاد می شود.
 
‌‎این کارشناس مسائل فرهنگی و سیاسی در پایان با ذکر یادی  از شهید طهرانی مقدم درباره سردار سلامی گفت: زمانی‌که سردار سلامی فرماندهی نیروی هوافضای سپاه را برعهده داشت سردار طهرانی مقدم از ایشان همواره با تکریم و احترام و به عنوان انسانی استثنایی، دارای ظرفیت های فوق العاده و ذخیره ای برای انقلاب اسلامی یاد می کرد.
 
منبع:تسنیم