هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
جمعه، 16 خرداد 1399
ساعت 23:02
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 31 فروردين 1398 ساعت 17:57
شنبه 31 فروردين 1398 17:54 ساعت
2019-4-20 17:57:45
شناسه خبر : 315126
 «ایپریل رایان» تحلیلگر سیاسی شبکه خبری سی ان ان، «سارا سندرز» سخنگوی کاخ سفید را به دروغگویی متهم کرد و از رئیس جمهور آمریکا خواست او را اخراج کند.
 
به گزارش روزجمعه شبکه خبری آمریکایی فاکس نیوز، این تحلیلگر می گوید با علنی شدن گزارش«رابرت مولر»بازپرس ویژه تحقیقات دخالت روسیه در انتخابات سال 2016 ریاست جمهوری آمریکا، مشخص شده که سندرز «دروغ» گفته است. 
 
گزارش مولر که روز پنجشبنه منتشر شده نشان می دهد که سندرز در جلسه گفتگو با خبرنگاران در سال 2017 و به دنبال اخراج کومی تلاش کرده خبرنگاران را گمراه کند.
 
طبق گزارش فاکس نیوز، مه سال 2017 به دنبال اخراج «جیمز کومی» رئیس سابق پلیس فدرال آمریکا (اف بی آی)، سندرز به خبرنگاران گفته بود که «تعداد بی شماری»از عوامل اف بی ای اطمینان خود را به کومی از دست داده اند. این درحالی بود که به تاکید یک خبرنگار «اکثریت» این افراد از نقش رهبری کومی حمایت می کردند. 
 
بر اساس گزارش مولر، سارا سندرز به تیم تحقیقات گفته است که ادعای او اشتباه لُپی و تحت تاثیر شرایط مطرح شده و بر اساس هیچ شاهدی نبوده است.
 
رایان که همچنین خبرنگار کاخ سفید برای شبکه های رادیو شهری آمریکا (متعلق به اقلیت آمریکایی های آفریقایی تبار) است سخنگوی کاخ سفید را به دلیل دروغ گفتن به مردم آمریکا مورد انتقاد شدید قرار داد و گفت: نه تنها اعتباری برای او (سندرز) باقی نمانده، بلکه او به طور مستقیم به مردم دروغ می گوید و مردم دیگر نمی توانند به او اعتماد کنند.
 
مردم نمی توانند به آنچه که او از تریبون رئیس جمهوری و در جایگاه سخنگوی کاخ سفید می گوید، اطمینان کنند. بنابراین او باید برود.
 
این مفسر سیاسی گفت: سندرز وارد بازی خطرناکی شده است. زیرا به افکار عمومی آمریکا دروغ می گوید. او می گوید رسانه ها اخبار را جعل می کنند درحالی که خود او گزارش های جعلی از کاخ سفید مخابره می کند. او ما را به انتشار اخبار جعلی متهم می کند. ما همکارانی داشته ایم که به دلیل تهدید ها مجبور شده اند فعالیت خود به عنوان خبرنگار را در کاخ سفید متوقف کنند. 
 
سارا سندرز پنجشنبه شب با حضور در یک برنامه تلویزیونی بار دیگر تکرار کرد که نباید از واژه«بیشمار» در رابطه با موضوع جیمز کومی استفاده می کرد. وی با این حال گفت:این موضوع «نادرست» نیست که تعدادی از عوامل کنونی و سابق اف بی ای موافق اقدام رئیس جمهور در اخراج کومی هستند.
 
به گزارش ایرنا، سارا سندرز در زمان اخراج کومی آن را بهترین تصمیم رئیس جمهوری آمریکا توصیف کرده وگفته بود ترامپ در اتخاذ چنین تصمیمی به فکر مصالح شخصی اش نبوده است.
 
این درحالیست که برخی از جمله«استیو بنن» دوست ومشاور سابق امنیت ملی ترامپ این تصمیم را بزرگترین اشتباه او در تاریخ سیاسی آمریکا توصیف کرد.