هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 31 مرداد 1398
ساعت 23:51
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 31 فروردين 1398 ساعت 16:49 2019-4-20 16:49:11
شناسه خبر : 315079

علاء الدین بروجردی رئیس هیأت شرکت کننده ایران در نشست پارلمان‌های همسایه در بغداد گفت: بسیاری از استان‌های جمهوری اسلامی ایران به دنبال وقوع سیل با حوادث تأسف باری روبرو شدند و عراقی‌ها سنی و شیعه و در رأس آنها حشد شعبی کمک‌هایی به ملت ایران کردند.

وی افزود: ایران به حمایت از عراق مشابه قبل ادامه خواهد داد. عراق درگیر جنگ‌های متعددی شد که زیرساخت‌های آن آسیب دید و خسارات میلیاردی برای عراق به بار آورد.

بروجردی تاکید کرد: ما هنوز با تفکر داعشی و عللی که داعش پیدا شد، روبرو هستیم. هنوز علل فراخوانی داعش به منطقه موجود است. آمریکا در حال حاضر به دنبال ایجاد ائتلاف علیه ایران و انزوای آن در منطقه، همزمان با تصمیم واشنگتن درباره سپاه پاسداران ایران است اما آمریکا به جایی نمی‌رسد. ایران امن ترین کشور منطقه است و به دنبال انتقال این ثبات به کشورهای همسایه است. ما نباید اجازه تنش بیشتر در منطقه را بدهیم.

وی با اشاره به تصمیم ترامپ درباره جولان سوریه هم گفت: تصمیم ترامپ درباره جولان این واقعیت که جولان متعلق به سوریه است را عوض نمی‌کند. آمریکایی‌ها درک درستی از منطقه ندارند و حمایت از صهیونیست‌ها و دشمنی با ایران بهترین گواه آن است.

بروجردی تاکید کرد: ما باید در راستای تثبیت ثبات در منطقه تلاش کنیم و از منافع زودگذر چشم پوشی کنیم و به دنبال منافع طولانی مدت باشیم.

وی افزود: سپاه پاسداران ایران در شکست تروریسم در عراق و سوریه نقش آفرینی کرد. آمریکا و صهیونیست‌ها تروریسم را برای ضربه زدن به ملت‌های منطقه ایجاد کردند.

بروجردی بیان کرد: دشمنان عراق تروریسم را برای بی ثبات کردن آن ایجاد کردند اما عراقی‌ها و مرجعیت طرح‌های آنها را به شکست کشاندند.

 

 

مهر