هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 31 مرداد 1398
ساعت 23:23
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 31 فروردين 1398 ساعت 16:29 2019-4-20 16:29:07
شناسه خبر : 315064

به گزارش ایرنا به نقل از صفحه توئیتر این سازمان، زنان،کودکان و کارگران در میان غیرنظامیانی هستند که طی درگیری های اخیر کشته شده اند.
در ادامه این مطلب آمده است که نزاع در لیبی منجر به آواره شدن بیش از 18 هزار نفر شده است.
سازمان بهداشت جهانی همه طرف های درگیر در لیبی را به آرامش دعوت کرد و از آنان خواست تا با اقدامات خود بیش از این به غیرنظامیان آسیب نزنند.
حساب کاربری سازمان بهداشت جهانی نوشت: تیم های امدادی و پزشکی این سازمان همچنان با فعالیت در ببیمارستان های لیبی مشغول امدادرسانی هستند.
به گزارش ایرنا، پس از سرنگونی قذافی، لیبی به دو بخش شرقی و غربی تقسیم شد. دولت وفاق ملی به ریاست السراج در طرابلس، در غرب کشور تشکیل شد که مورد حمایت جامعه جهانی است.
همزمان نیز یک دولت موازی در شهر طبرق در شرق لیبی با حمایت مجلس نمایندگان به ریاست «عقیله صالح» و ژنرال حفتر فرمانده ارتش، اعلام موجودیت کرد.
در روزهای اخیر درگیری میان نیروهای تحت امر حفتر با نیروهای دولت وفاق ملی در 30 کیلومتری جنوب شهر طرابلس به اوج خود رسیده است.
السراج به‌تازگی در گفت‌وگو با اسکای نیوز هشدار داد که اگر درگیری در لیبی ادامه یابد، موج جدیدی از مهاجران که در حدود 800 هزار نفر برآورد می‌شوند، به سمت اروپا سرازیر خواهند شد.