هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
جمعه، 16 خرداد 1399
ساعت 22:22
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 31 فروردين 1398 ساعت 15:57
شنبه 31 فروردين 1398 15:46 ساعت
2019-4-20 15:57:18
شناسه خبر : 315049
رئیس‌جمهور گفت: قرارگاه بازسازی و سازندگی برای احداث خانه‌های تخریب‌شده از سیل در پلدختر برپا می‌شود.
رئیس‌جمهور گفت: قرارگاه بازسازی و سازندگی برای احداث خانه‌های تخریب‌شده از سیل در پلدختر برپا می‌شود.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از فارس، حجت الاسلام حسن روحانی ظهر امروز در اجتماع مردم سیل زده پلدختر، اظهار داشت: هنگام وقوع سیل در پلدختر با استاندار لرستان مدام در تماس بودم و نگرانی همه برای سلامت جان مردم بود و خوشحالی ما این است که این حادثه تلفات جانی نداشت.
 
وی افزود: مردم پل‌دختر در جریان سیل اخیر با خسارات سنگین مواجه شدند و مردمی فداکار و ولایی هستند.
 
رئیس‌جمهور عنوان کرد :فرماندهی و مسؤولیت تمام مناطق ویران شده از سیل در پلدختر به عهده وزیر کشور است و من در اینجا به وزیر کشور دستور می‌دهم که پلدختر، معمولا و روستاهای آسیب دیده در این منطقه را که دچار خسارت بسیار سنگین شده‌اند در اولویت برنامه‌های خود قرار دهد.
 
وی خطاب به مردم سیل زده پلدختر گفت: برای احداث خانه‌های شما در همین جا زمین خریداری و بلافاصله ساختن آن شروع خواهد شد و خانه‌های آسیب‌دیده مرمت می‌شود.
 
روحانی گفت: همچنین همه کشاورزان، تولیدکنندگان و کسبه پلدختر که در جریان سیل دچار خسارات شده‌اند این خسارت ها به آنها پرداخت خواهد شد.
 
وی افزود: مقدمات لازم چهارشنبه گذشته در جلسه دولت مهیا و تصویب شد که تمام خسارات به مردم سیل زده پلدختر پرداخت شود.
 
رئیس جمهور با اشاره به برپا شدن قرارگاه بازسازی و سازندگی در پلدختر، گفت: من در اینجا به آقای تابش رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی می‌گویم برای مردم پل‌دختر که پاسدار ایران اسلامی هستند و در ۸ سال دفاع مقدس تلاش کردند و امروز خواستار کمک دولت هستند زمین خریداری و بازسازی خانه‌های آنها را آغاز کند.
 
وی خاطرنشان کرد: امشب و فردا متعلق به منجی عالم بشریت است و دست توسل ما به سوی کسی است که ایران و جهان را نجات خواهد داد و امروز دنیا در ظل توجهات اوست.
 
رئیس‌جمهور گفت :ایران اسلامی ما در برابر تمام مشکلات تاکنون مقاومت و ایستادگی کرده و به حمدالله مردم در این حادثه سیل مهربانی، برادری، ایثارگری و فداکاری خود را به خوبی نشان دادند.
 
وی یادآور شد: همه ،ارتش، سپاه بسیج و نیروهای مردمی استان لرستان استان‌های معین ،مردم سراسر کشور ،علما و روحانیون در کنار مردم سیل پلدختر هستند.
 
روحانی خاطرنشان کرد: دولت تا زمانی که زندگی مردم سیل زده پلدختر به شرایط عادی و معمولی بازگردند در کنار آنها خواهد بود و روزانه و هفتگی از همه مناطق سیل زده خبر گیری می‌کنیم.
 
رئیس جمهور در پایان خطاب به سیل زدگان گفت: توکل شما مردم سیل زده بر خدا باشد و مقام معظم رهبری نیز تمام فکر و تلاشش بازسازی منطقه سیل زده پلدختر است و نیروهای مسلح، بسیج و همه مسوولان استانی در کنار شما خواهند بود.