هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 31 مرداد 1398
ساعت 23:41
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 31 فروردين 1398 ساعت 14:00 2019-4-20 14:00:54
شناسه خبر : 315028
پکن در صدد است در هفتادمین سالگرد تأسیس نیروی دریایی این کشور از ناوهای جنگی جدید از جمله زیردریایی‌های هسته‌ای و ناوشکن‌های خود رونمایی کند.
پکن در صدد است در هفتادمین سالگرد تأسیس نیروی دریایی این کشور از ناوهای جنگی جدید از جمله زیردریایی‌های هسته‌ای و ناوشکن‌های خود رونمایی کند.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از فارس، یکی از فرماندهان ارشد چین امروز (شنبه) اعلام کرد که پکن هفته آینده در هفتادمین سالگرد بنیانگذاری نیروی دریایی این کشور، از ناوهای جنگی جدید خود از جمله زیردریایی‌های هسته‌ای و ناوشکن‌ها رونمایی خواهد کرد.
 
خبرگزاری رویترز گزارش کرد، چین در حالیکه حضور در دریای جنوب چین و اطراف تایوان را افزایش داده است، در صدد به روزرسانی ارتش آزاد خلق (PLA) است و قصد دارد تمامی تجهیزات نیروی دریایی خود از جنگنده‌ها گرفته تا ناوهای هواپیمابر را به روز رسانی کند.
 
طبق این گزارش، «شی جینپینگ» رئیس‌جمهور چین ناظر بر این برنامه گسترده به روز رسانی تجهیزات نظامی نیروی دریایی پکن است.
 
 هفته آینده به مناسبت هفتادمین سالگرد بنیانگذاری نیروی دریایی چین، قرار است یک مراسم رژه برگزار شود و این کشور از تجهیزات نظامی جدید خود رونمایی کند.
 
طبق این گزارش، 32 کشتی و 39 هواپیما قرار است در رژه دریایی سه‌شنبه نیروی دریایی چین شرکت داشته باشد.
 
اعضای نیروی دریایی چندین کشور خارجی نیز در این رژه دریایی شرکت می‌کنند و گرچه نام دقیق کشورهای مشارکت‌کننده فاش نشده است اما پکن گفته که کشتی‌هایی از روسیه، سنگاپور، هند، تایلند و ویتنام در رژه حضور خواهد داشت.
 
ویتنام به طور مداوم از فعالیت‌های نظامی چین در دریای بحث‌برانگیز دریای جنوب چین انتقاد می‌کند.
 
آخرین نبرد دریایی چین با ویتنام در دریای جنوب چین مربوط به سال 1974 و 1988 می‌شود که البته درگیری جزئی صورت گرفت و چندان جدی نبود.