هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 13 آذر 1398
ساعت 01:12
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 31 فروردين 1398 ساعت 13:42 2019-4-20 13:42:29
شناسه خبر : 315025
همزمان با تظاهرات بازگشت فلسطینیان در شرق باریکه غزه دو حمله هوایی و زمینی از سوی رژیم صهیونیستی به این بخش تحت محاصره انجام شد.
 همزمان با تظاهرات بازگشت فلسطینیان در شرق باریکه غزه دو حمله هوایی و زمینی از سوی رژیم صهیونیستی به این بخش تحت محاصره انجام شد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از رسانه های فلسطینی، سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی گفت: جنگنده اسرائیلی روز جمعه به دو پایگاه جنبش حماس در مرکز باریکه غزه حمله کرد و دو پایگاه نیز از سوی تانک مورد هدف قرار گرفت.
 
وی مدعی شد: این حمله ها در واکنش به تیراندازی به سوی نیروهای اسرائیلی در مرز رخ داد؛ تیراندازی که خسارتی در پی نداشت.
 
منابع فلسطینی نیز اعلام کردند که به سه نقطه رصد و مراقبت میدانی غزه در شرق «البریج» (مرکز غزه)، مرزبانی در شرق روستای «حجر الدیک» (جنوب غزه) و مرکز رصد «حی الزیتون» (شرق غزه) حمله شده اما این حملات تلفاتی نداشته است.
 
این حملات با تظاهرات بازگشت فلسطینیان در نوار غزه همزمان بود؛ جایی که 37 نفر بر اثر تیراندازی نظامیان صهیونیست در غزه زخمی شدند.
 
به گزارش ایرنا، این افراد در جریان برگزاری راهپیمایی بازگشت بعد از برگزاری نماز جمعه زخمی شدند که در بین آنان 5 امدادگر و 4 خبرنگار نیز وجود دارند.
 
راهپیمایی بازگشت از 10 فروردین ماه وارد دومین سال خود شده است و فلسطینی ها تاکید دارند که تا زمان گرفتن حقوق خود به این راهپیمایی به صورت هفتگی ادامه خواهند داد.
 
تاکنون در جریان برگزاری راهپیمایی بازگشت 277 نفر شهید و بیش از 16 هزار نفر نیز زخمی شده اند.