هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
شنبه، 23 شهريور 1398
ساعت 06:56
به روز شده در :
شنبه 31 فروردين 1398 ساعت 13:35 2019-4-20 13:35:19
شناسه خبر : 315020
رئیس جمهور با بیان اینکه مسئولیت بازسازی و نوسازی همه منازل ویران‌شده بر عهده وزیر کشور است، گفت: به وزیر کشور دستور می‌دهم که پل‌دختر و معمولان و روستاهای آسیب‌دیده در این منطقه را در اولویت برنامه ‌قرار دهد.
 رئیس جمهور با بیان اینکه مسئولیت بازسازی و نوسازی همه منازل ویران‌شده بر عهده وزیر کشور است، گفت: به وزیر کشور دستور می‌دهم که پل‌دختر و معمولان و روستاهای آسیب‌دیده در این منطقه را در اولویت برنامه ‌قرار دهد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از تسنیم، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی صبح امروز در جمع مردم سیل‌زده شهرستان پلدختر اظهار داشت: دل ما در کنار شما بود و برای شما می‌تپید، بنده یادم نمی‌رود در لحظاتی که سیل در اینجا شما را محاصره کرده بود شب بود و دسترسی به اینجا امکانپذیر نبود.
 
وی افزود: من با استاندار لرستان در تماس بودم و همه ما نگران سلامت شما مردم بودیم و وقتی صبح که مطلع شدیم شما مردم جان عزیزتان به سلامت است همه ما را خوشحال کرد گرچه شما با یک خسارت بسیار سنگین مواجه شدید.
 
رئیس جمهور عنوان کرد: اینجا جزو سرزمین دفاع مقدس است و ما در طول 8 سال دفاع مقدس در بسیاری از اوقات در مسیر خوزستان از همین جا عبور می‌کردیم؛ مردم پلدختر مردم فداکار، ایثارگر و ولایی هستند.
 
وی بیان کرد: دست توسل ما امشب به صاحب امشب و فرداست، امشب شب ولادت منجی عالم بشریت است و دست توسل ما به سوی آن کسی است که ایران و جهان را نجات خواهد داد. امروز هم در ضلع توجهات اوست که ایران ما در برابر همه مشکلات مقاومت و ایستادگی کرده است.
 
روحانی گفت: مردم در این حادثه سیل با مهربانی برادری و فداکاری خودشان را به خوبی نشان دادند و همه در کنار شما آمدند.
 
وی بیان کرد: همه در کنار شما آمدند و دیدند که شما در گرفتاری و مشکلات هستید، ارتش، سپاه، بسیج، نیروهای مردمی، در استان لرستآن‌همه مردم، استان‌های معین، سراسر کشور ایران، علما و روحانیت همه به محضر شما آمدند.
 
رئیس‌ جمهور تصریح کرد: در اینجا اعلام می‌کنم مسئولیت بازسازی و نوسازی همه منازل ویران‌شده بر عهده وزیر کشور است، همین‌جا به وزیر کشور دستور می‌دهم که پل‌دختر و معمولان و روستاهای آسیب‌دیده در این منطقه خسارت‌هایشان بسیار سنگین است در اولویت برنامه خودش قرار دهد.
 
روحانی گفت: ان‌شاالله قرارگاه بازسازی و سازندگی اولاً زمین لازم را برای خانه شما در همین‌جا مهیا کند، خریداری کند و بلافاصله شروع کند به ساختن منزل‌هایی که تخریب‌شده و مرمت خانه‌هایی که آسیب‌دیده و همچنین همه کشاورزانی که آسیب دیدند، همه کسبه‌ای که آسیب دیدند و همه تولیدکنندگانی که آسیب دیدند مقررات لازم در روز چهارشنبه در دولت تصویب کردیم، به همه آن‌ها پرداخته می‌شود.
 
وی خاطرنشان کرد: در اینجا من به رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی می‌گویم که مردم این سرزمین و مردم پل‌دختر و مردم وفادار ایران، مردم پاسدار ایران، مردمی که در دوران هشت سال دفاع مقدس آن‌همه تلاش و فداکاری کردند امروز نیازمند و خواستار آن هستند که دولت با همه توان در کنار مردم باشد و هر چه سریع‌تر در اینجا باید خانه‌سازی شروع شود.
 
رئیس جمهور اظهار داشت: خسارت کشاورزان و دامداران و همه تولیدکنندگان پرداخت شود، در شب میلاد ولی‌عصر امام زمان به شما قول می‌دهم که دولت در کنار شما خواهد بود، دولت در کنار شما‌ست و هفتگی و روزانه از همه مناطق سیل‌زده خبرگیری می‌کنیم.
 
وی افزود: قرارگاه به‌طور مؤثر فعال است و ان شاالله در کنار شما خواهیم بود تا زمانی که زندگی شما به حالت عادی برگردد؛ رهبری همه فکر و تلاشش برای بازسازی این منطقه است و ما در کنار شما خواهیم بود، نیروهای مسلح، بسیج و همه مردم. ان شاالله خداوند یار و نگهدار شما باشد، همه مسئولان در کنار شما خواهند بود.