هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 28 مرداد 1398
ساعت 22:08
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 31 فروردين 1398 ساعت 12:13 2019-4-20 12:13:20
شناسه خبر : 315004
وزیر دفاع ژاپن که به همراه وزیر خارجه این کشور به واشنگتن سفر کرده، گفته که علیرغم سقوط اخیر یک فروند اف ۳۵ در ژاپن، تغییری در برنامه قبلی توکیو برای خرید این جنگنده‌ها ایجاد نشده است.
وزیر دفاع ژاپن که به همراه وزیر خارجه این کشور به واشنگتن سفر کرده، گفته که علیرغم سقوط اخیر یک فروند اف ۳۵ در ژاپن، تغییری در برنامه قبلی توکیو برای خرید این جنگنده‌ها ایجاد نشده است.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از فارس، «تاکشی ایوایا» وزیر دفاع ژاپن در واشنگتن اعلام کرده که در برنامه این کشور برای خرید اف ۳۵ از آمریکا تغییری صورت نگرفته است.
 
بیستم فروردین ماه، رسانه‌ها از محو یک فروند جنگنده اف-۳۵ ژاپن حین پرواز آموزشی از صفحه رادار خبر دادند. بعد از گمانه‌زنی‌های بسیار درباره سقوط این جنگنده ساخت آمریکا که در زمره گرانترین جنگ‌افزارهای جهان قرار دارد،  نیروی هوایی ژاپن اعلام کرد بقایای آن در اقیانوس پیدا شد.
 
به دنبال سقوط این جنگنده نسل پنجم اف ۳۵، رسانه‌ها گزارش کردند که این جنگنده به ظاهر پیشرفته آمریکایی نقص فنی داشت. این جنگنده  در ارسال پیام‌های خطر برای آگاه کردن پرسنل زمینی ناتوان بوده و هیچ پیامی از جانب خلبان مبنی بر بروز نقض فنی ارسال نشد.
 
به دنبال سقوط این جنگنده اف ۳۵، نیروی هوایی ژاپن پرواز همه هواپیماهای ناوگان اف ۳۵ مدل اِی را به تعلیق کرد.
 
به گزارش خبرگزاری «کیودو»، وزیر دفاع ژاپن که به همراه وزیر خارجه کشورش به واشنگتن رفت، روز گذشته تاکید کرد که «در حال حاضر» توکیو بیانیه‌‌ای برای اطلاع‌رسانی درباره اف ۳۵ ندارد.
 
«تاکشی ایوایا» افزود: «ما قصدی برای تغییر برنامه‌مان در خصوص به دست آوردن و به کار گیری این هواپیما (اف ۳۵) نداریم».
 
وزیر دفاع ژاپن البته تاکید کرد که مقام‌های آمریکایی به این کشور برای تحقیق درباره سقوط جنگنده اف ۳۵ قول همکاری داده‌اند.
 
تاکید این مقام ژاپنی بر قصد توکیو برای خرید این جنگنده در حالی صورت گرفته که پیشتر در خبرها آمده بود، توکیو درصدد خرید بیش از ۱۰۰ فروند اف ۳۵ است.
 
سقوط یک فروند جنگنده اف ۳۵ ژاپن، نگرانی انگلیس را هم به دنبال داشت و لندن هم که از جمله دارندگان این جنگنده است اعلام کرد که وضعیت جنگنده‌های اف ۳۵ خود را بررسی خواهد کرد.