هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 31 مرداد 1398
ساعت 23:30
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 31 فروردين 1398 ساعت 12:11 2019-4-20 12:11:23
شناسه خبر : 315003
بدهی دولت به سازمان تأمین اجتماعی تا خرداد سال گذشته، ۶۹ هزار میلیارد تومان برآورد شده که ۱۲.۳ درصد از کل بدهی‌های دولت است.
بدهی دولت به سازمان تأمین اجتماعی تا خرداد سال گذشته، ۶۹ هزار میلیارد تومان برآورد شده که ۱۲.۳ درصد از کل بدهی‌های دولت است.
 
 به گزارش رجانیوز به نقل از فارس، براساس اعلام وزارت امور اقتصادی و دارایی، دولت بدهی ۳۳۳ هزار میلیاردتومانی به بخش‌های مختلف دارد که ۶۹ هزار میلیارد تومان آن مربوط به سازمان تأمین اجتماعی است. 
 
 تا خرداد سال ۹۷ بدهی دولت به سازمان تأمین اجتماعی ۶۹ هزار میلیارد تومان برآورد شده که ۱۲.۳ درصد از کل بدهی‌های دولت است. 
 
بدهی دولت به سازمان تأمین اجتماعی براساس ایجاد تعهدات بیمه‌ای بوده است که دولت هنوز منابع مالی آن را به تأمین اجتماعی پرداخت نکرده است.
 
به گزارش خبرگزاری فارس، سال گذشته براساس پیگیری‌های صورت گرفته، قرار بود دولت ۵ هزار میلیارد تومان از بدهی خود را به سازمان تأمین اجتماعی را پرداخت کند تا بر این اساس، تأمین اجتماعی بتواند بخشی از بدهی خود به مراکز درمانی و داروخانه‌ها را پرداخت کند، ولی تاکنون این اتفاق رخ نداده و بدهی‌های تأمین اجتماعی به این مراکز تا نیمه اول سال گذشته به ۱۲ هزار میلیارد تومان رسیده است.