هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 20 شهريور 1398
ساعت 18:07
به روز شده در :
شنبه 31 فروردين 1398 ساعت 11:29 2019-4-20 11:29:13
شناسه خبر : 314990
معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر گفت: 60 درصد سیستم شبکه برق کشور فرسوده است که نیاز به مقاوم‌سازی دارد.
معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر گفت: 60 درصد سیستم شبکه برق کشور فرسوده است که نیاز به مقاوم‌سازی دارد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از فارس، محمود رضا حقی‌فام  پیش از ظهر امروز در جمع مدیران شرکت برق استان گلستان و مازندران و در بازدید  از مناطق سیل‌زده استان گلستان اظهار کرد: یکی از دلایلی اصلی که امروز به استان گلستان آمدیم بحث سیلاب بوده است.
 
وی تصریح کرد: نخستین مساله که برای کاهش مخاطرات  بحران باید توجه داشته باشیم  اقدامات پیشگیری‎ است، اقلیم کشور به‌گونه‌ای است که تغییرات اقلیمی را شاهد هستیم در سال‎های گذشته شاهد خشک‎سالی و ریز گرد  بودیم و امسال سیل رخ داد و باید اقداماتی که می‌تواند مخاطرات را در شبکه کاهش ‎دهد را دنبال کنیم.
 
معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر  تأکید کرد: تفاهم‎نامه‎ای را به‌منظور مقاوم‎سازی شبکه در توانیر دنبال می‎کنیم و در این راستا از سه سال گذشته اهمیت مقاوم‎سازی تأکید شد.
 
حقی‌فام بابیان اینکه   60 درصد سیستم شبکه برق کشور فرسوده است که نیاز به مقاوم‌سازی دارد، گفت: نخستین و منطقی‎ترین بحث این است که خود را در برابر اتفاقاتی که اختیار آنها در دست ما نیست آماده کنیم و اثرات مخاطرات آن را کاهش دهیم و به این منظور کمیته مقاوم‎سازی را در شرکت‎های توزیع ایجاد کردیم.
 
وی بابیان اینکه زحمات زیادی در این راستا در شرکت توزیع نیروی برق در استان کشیده شده است، افزود: به دلیل محدودیت‎های منابع با وجود اینکه نقاط ضعف در شرکت‌های توزیع شناسایی‌شده بود  نتوانستیم به همه موارد رسیدگی کنیم.
 
معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر متذکر شد: سیلاب اهمیت بحث مقاوم‎سازی را نشان داد و برای اینکه بتوانند شرکت‌ها در بحران اخیر خود راد حفظ کنند نزدیک به 55 میلیارد تومان به شرکت‎ها در 25 روز اخیر اعتبار تزریق شد.
 
حقی‌فام خاطرنشان کرد: امیدواریم طرح‎های مقاوم‎سازی از سوی شرکت‌‌ها به‌سرعت در اختیار مجموعه ما برسد تا اعتبارات آنها در نظر بگیریم، در حوزه مقاوم‌سازی سطوح مختلفی داریم و در ارتباط با سیستم سیل و مواردی که ضرورت دارد و می‎تواند برای شبکه برق استان آسیب ایجاد کند نیاز است که اطلاعات آن استخراج شود.
 
معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر تأکید کرد: در مورد بحث رانش نیز باید تدابیر اندیشیده شود، پایه‎های گرد بهتر از پایه‎های چهارگوش سیل را عبور می‎دهد و باید از تجربیان عملیاتی و تدابیر اندیشیده شده در سیلاب اخیر در آینده استفاده شود.
 
حقی‌فام تصریح کرد: مسیر سیلاب‎ها گاهی قابل پیش‎بینی نیست ولی می‎تواند مسیر سیلاب‎های که امسال اتفاق افتاده را در نقشه‌ای مشخص کنیم و در برنامه‎های خود داشته باشید و بتوانیم در سال‎های آینده از آن  استفاده کنید.