هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
جمعه، 9 خرداد 1399
ساعت 08:29
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 31 فروردين 1398 ساعت 11:07
شنبه 31 فروردين 1398 11:00 ساعت
2019-4-20 11:07:06
شناسه خبر : 314977
وظیفه شورای شهر تهران در این شرایط که عمده مسئولین شهری و وزارت کشور برای کمک‌رسانی به خوزستان و دیگر مناطق سیل‌زده رفته‌اند نامگذاری چندین خیابان تهران به اسم برخی از هنرمندان است یا حمایت بهتر و گسترده‌تر از استان خوزستان و دیگر مناطق سیل‌زده؟!
وظیفه شورای شهر تهران در این شرایط که عمده مسئولین شهری و وزارت کشور برای کمک‌رسانی به خوزستان و دیگر مناطق سیل‌زده رفته‌اند نامگذاری چندین خیابان تهران به اسم برخی از هنرمندان است یا حمایت بهتر و گسترده‌تر از استان خوزستان و دیگر مناطق سیل‌زده؟!
 
به گزارش رجانیوز به نقل از تسنیم، پس از گذشت چند روز از مصوبه شورای شهر تهران مبنی بر نامگذاری میادین و معابر شهر به نام چند شخصیت، علی نصیریان اعلام کرد که من این کارها را نمی‌پسندم. او که یکی از بازیگران پیشکسوت و کاربلد عرصه سینما، تئاتر و تلویزیون به شمار می‌رود گفت: "به افرادی که از جانب شورای شهر با من تماس گرفتند گفتم که راضی نیستم، اما آن‌ها گفتند ما چنین تصمیمی گرفته‌ایم و با قدرت اجرایی که داشتند این کار را انجام دادند اساسا لزومی نمی‌بینم نام ورزشکاران و هنرمندان روی خیابان‌ها زده شود."
 
محمد دیندار نویسنده و کارگردان مستندهای سینمایی هم در صفحه مجازی خود نوشت: «امروز دیگر همه‌ و حتی کودکان نیز می‌دانند سیلی عظیم بخش‌های مهمی از مملکت را در هفته‌های اخیر مورد هجوم قرار داده و بطور خاص هم اکنون و در همین‌لحظه خوزستان به شکلی مستقیم و بحرانی درگیر آن است. وسعت سیل خوزستان در این‌ایام چنان شدید بوده که توسط وزارت کشور، استان تهران به عنوان یکی از استان‌های معین خوزستان برای همیاری و کمک رسانی مستقیم‌ انتخاب و ماموریت یافته است‌.
 
در این شرایط بی‌شک بخش مهمی از وظایف استان‌معین یعنی تهران به عهده شهرداری تهران ‌می‌باشد که توسط شورای شهر نظارت و هدایت می‌شود؛ اما آیا در این شرایط بحرانی شورای شهر نیز فرزند زمان خویش بوده و جلسات فوق العاده‌ای را برای انجام هرچه بهتر و بیشتر این‌ماموریت و کمک‌رسانی به ‌مردم خوزستان برگزار کرده است. گرچه در این ایام شاهد تلاش‌هایی از سوی شهرداری تهران برای انجام این مأموریت بوده‌ایم اما شورای شهر تهران چه تلاش، جلسات ویژه، تصمیمات، مصوبات فوری و استراتژیک برای یاری رساندن به مردم خوزستان داشته است؟
 
آیا در این شرایط برگزاری جلساتی برای نامگذاری چندین خیابان تهران به اسم برخی هنرمندان و بازیگران مهمتر است یا برگزاری جلساتی برای حمایت بهتر و گسترده‌تر از استان حماسه و قلب اقتصادی کشور که سردار مردمی قاسم سلیمانی از این استان و شهرهای آن به درستی به عنوان دژ مهم کشور یاد می‌کند.
 
ای کاش این جمله مهم و جاودان مولا علی(ع) با خطی درشت بر کاغذی نوشته و در قاب نهاده شده و در دفتر شورای شهر تهران ‌نصب شود که: "فرزند زمان خویشتن باش".