هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 31 مرداد 1398
ساعت 23:44
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 31 فروردين 1398 ساعت 09:21 2019-4-20 09:21:06
شناسه خبر : 314947
رسانه‌های یمنی از کشته و زخمی شدن شماری از مزدوران ائتلاف متجاوز سعودی در حملات تلافی جویانه نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی خبر دادند.
رسانه‌های یمنی از کشته و زخمی شدن شماری از مزدوران ائتلاف متجاوز سعودی در حملات تلافی جویانه نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی خبر دادند.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از المسیره، نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن امروز جمعه موفق شدند دو پیشروی گسترده مزدوران ارتش سعودی در اطراف گذرگاه علب واقع در منطقه عسیر را متوقف کنند.
 
یک منبع نظامی گفت که بر اثر این عملیات نیروهای یمنی دهها تن از مزدوران ارتش سعودی از جمله سرکردگان آنها کشته و زخمی شده اند.
 
بر اثر حملات موشکی ارتش و کمیته های مردمی یمن به مواضع مزدوران ائتلاف متجاوز سعودی در شمال منطقه مرزی "میدی" در استان حجه شماری از آنها به هلاکت رسیده و یا زخمی شدند.
 
از سوی دیگر متجاوزان سعودی روستاهای مسکونی بخش مرزی "مُنبه" در استان صعده واقع در شمال یمن را هدف حملات راکتی و توپخانه ای خود قرار دادند.
 
سه شنبه ششم فروردین 98، چهارمین سال جنگ اقتصادی و نظامی رژیم سعودی اماراتی ضد ملت یمن با آماری وحشتناک به پایان رسید و در سایه بی‌تفاوتی جامعه جهانی و حمایت‌های مدعیان دفاع از حقوق بشر از آل سعود وارد پنجمین سال پیاپی خود شد.
 
 بر اساس آماری که مرکز حقوق و توسعه یمن (ORG LCRDYE ) منتشر کرد، با گذشت چهارسال از آغاز تجاوز سعودی اماراتی به یمن بالغ بر 15 هزار و 185 غیرنظامی در نتیجه حملات هوایی جنگنده‌های رژیم آل سعود به شهادت رسیده‌اند که 3527 نفر از آنها کودک و 2277 نفر زن هستند. همچنین در نتیجه این حملات بالغ بر23822 غیرنظامی زخمی شده‌اند که از میان آنها می‌توان به3526 کودک و 2587 زن اشاره کرد.