هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 19 شهريور 1398
ساعت 07:45
به روز شده در :
پنجشنبه 29 فروردين 1398 ساعت 14:46 2019-4-18 14:46:12
شناسه خبر : 314915
اگرچه افشای گزارشی محرمانه حاکی از توسل گسترده متجاوزین سعودی به تسلیحات فرانسوی در کشتار مردم یمن است اما وزیر دفاع فرانسه مدعی است هیچ مدرکی برای اثبات این جنایت وجود ندارد.
 «فلورانس پارلی» وزیر دفاع فرانسه، مدعی شد شواهدی قابل اثبات که نشان دهد امارات و عربستان سعودی در جریان تجاوز به یمن، از تسلیحات فرانسوی علیه غیرنظامیان استفاده کرده‌اند؛ وجود ندارد.
 
وی این ادعا را امروز پنجشنبه، در کمیسیون دفاعی مجلس نمایندگان فرانسه و در واکنش به گزارش محرمانه اداره اطلاعات نظامی این کشور که محتوای آن روز دوشنبه فاش شد، مطرح کرد.
 
بر اساس گزارش محرمانۀ اداره اطلاعات نظامی فرانسه، از سلاح‌ها و تجهیزات نظامی فرستاده شده از سوی این کشور برای عربستان و امارات متحده عربی به‌ویژه توپ‌های سزار، بطور گسترده در جنگ یمن و در مناطقی که غیر نظامیان حضور داشته‌اند، استفاده شده است.
 
دفتر تحقیقات شبکه فرانس انفو و وبسایت دیسکلوز فرانسه روز دوشنبه نتایج تحقیقات خود را درباره تسلیحات ساخت فرانسه در جنگ یمن، بر اساس یک گزارش درز کرده از وزارت دفاع این کشور منتشر کردند. بنابر همین گزارش، دولت فرانسه می‌داند عربستان سعودی و متحدانش در ۳۵ درصد از مناطق درگیر جنگ در یمن، از سیاست گرسنگی دادن برای «مرگ یا تسلیم» استفاده می‌کنند.
 
منبع: مهر