هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
شنبه، 23 شهريور 1398
ساعت 07:06
به روز شده در :
پنجشنبه 29 فروردين 1398 ساعت 12:54 2019-4-18 12:54:35
شناسه خبر : 314905
وزیر دارایی فرانسه نسبت به اعمال تحریم‌های جدید از سوی ایالات متحده علیه سرمایه گذاری در کوبا هشدار داده است.
وزیر دارایی فرانسه نسبت به اعمال تحریم‌های جدید از سوی ایالات متحده علیه سرمایه گذاری در کوبا هشدار داده است.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از اسپوتنیک، ایالات متحده روز چهارشنبه اعلام کرد که دو هفته به شهروندانش فرصت داده است تا از شرکت ها و افراد خارجی که در حال فعالیت تجاری و سرمایه گذاری در املاک و ساختمان هایی که از آنها پس از انقلاب 1959 میلادی کوبا ، توقیف و ضبط شده است، شکایت کنند.
 
این مساله با واکنش مقام های اتحادیه اروپا روبرو شده است. برونو لو مایر وزیر دارایی فرانسه امروز پنجشنبه در واکنش به این تصمیم ایالات متحده، گفت: اتحادیه اروپا واکنش نشان خواهد داد، اگر دولت آمریکا بخواهد تحریم هایی را علیه سرمایه گذاری ها در کوبا اعمال کند.
 
اظهارات وزیر دارایی فرانسه در شرایطی است که بروکسل و اوتاوا نیز با انتشار بیانیه مشترکی ضمن محکوم کردن تحریم های آمریکا علیه کوبا اعلام کردند که "تمدید تحریم های کوبا از سوی آمریکا نقض آشکار قوانین بین المللی است."
 
اسپانیا نیز قول داده است تا از اتحادیه اروپا بخواهد علیه این تصمیم آمریکا به سازمان تجارت جهانی شکایت کند.
 
دولت ترامپ ممنوعیت شکایت شهروندانش علیه شرکت ها و افرادی که از املاک و ساختمان هایی که از شهروندان آمریکایی در کوبا توقیف شده است را لغو کرده است. این حق بر اساس قانونی که در سال 1996 میلادی تصویب شده به شهروندان آمریکایی داده شده است ولی روسای جمهور آمریکا در 23 سال گذشته این قانون را به حالت تعلیق درآورده بودند تا مانع از تیرگی روابط واشنگتن با شرکای تجاری اش شوند.
 
دولت ترامپ با هدف افزایش فشار بر دولت کوبا که از دولت مشروع و قانونی ونزوئل حمایت می کند، تصمیم به اتخاذ چنین تدابیری گرفته است.