هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
شنبه، 10 خرداد 1399
ساعت 23:13
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 29 فروردين 1398 ساعت 11:47
پنجشنبه 29 فروردين 1398 11:29 ساعت
2019-4-18 11:47:20
شناسه خبر : 314870
منابع خبری اعلام کردند که ممکن است اعضای دفتر سیاسی طالبان به دلیل حضور نمایندگان دولت افغانستان در نشست قطر، این نشست را تحریم کنند.
منابع خبری اعلام کردند که ممکن است اعضای دفتر سیاسی طالبان به دلیل حضور نمایندگان دولت افغانستان در نشست قطر، این نشست را تحریم کنند.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از تسنیم، در حالی که قرار است امروز هیئت 250 نفری از سوی دولت افغانستان برای مذاکره با طالبان به قطر اعزام شود اما گمانه‌زنی‌هایی درباره تحریم احتمالی نشست توسط طالبان وجود دارد.
 
قرار است فردا دومین دور از نشست احزاب سیاسی با طالبان در قطر برگزار شود که ارگ ریاست جمهوری افغانستان فهرست 250 نفره از شرکت کنندگان در این نشست را منتشر کرده است.
 
یک منبع در دفتر سیاسی طالبان به «رادیوآزادی» گفت: به دلیل حضور نمایندگان دولت افغانستان در این هیئت ممکن است که این گروه نشست قطر را تحریم کند.
 
این منبع تصریح کرد که طالبان فهرست 240 نفری را از افراد مورد نظر این گروه به دولت قطر داده بود تا با دولت افغانستان در میان گذاشته شود اما هیچ یک از افراد پیشنهادی در فهرست هیئت مذاکره کننده دولت افغانستان وجود ندارد.
 
وی مدعی شد که این هیئت از سوی دولت افغانستان وظیفه دارد تا نشست احزاب سیاسی با طالبان در قطر را تخریب کند تا این نشست بدون نتیجه پایان یابد.
 
شمار بسیاری از مقامات دولتی افغانستان در فهرست اعلام شده از سوی ارگ ریاست جمهوری افغانستان حضور دارند که قرار است به نمایندگی از دولت این کشور در نشست قطر شرکت کنند.
 
طالبان پیش از این نیز در بیانیه خاطرنشان کرده بود که مقامات دولت افغانستان تنها می‌توانند به صورت شخصی ابراز نظر کنند و نباید کسی به نمایندگی از دولت افغانستان در نشست قطر حضور یابد.
 
این گروه روز گذشته نیز فهرست اعلام شده از سوی دولت افغانستان برای شرکت در نشست قطر را یک فهرست فرمایشی خوانده و خواستار اصلاح آن شده بود.