هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 29 فروردين 1398 ساعت 11:02 2019-4-18 11:02:43
شناسه خبر : 314848
نماینده شاهین‌شهر در مجلس گفت: اگر وزیر کشاورزی به پیش خرید گندم ورود نکند، این موضوع را از طریق استیضاح پیگیری می‌کنم.
نماینده شاهین‌شهر در مجلس گفت: اگر وزیر کشاورزی به پیش خرید گندم ورود نکند، این موضوع را از طریق استیضاح پیگیری می‌کنم.
 
حسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه برخی از دلالان با چمدان‌های پول بر سر زمین‌های کشاورزی حضور یافته و گندم را از کشاورزان پیش خرید می‌کنند، گفت: این اتفاق بیشتر در خوزستان رخ داده و واسطه‌ها گندم را به قیمت بالا‌تر از قیمت خرید تضمینی گندم از گندمکاران خریداری‌ می‌کنند.
 
وی افزود: طبق گزارش‌هایی که به ما رسیده برخی از این دلالان از کشور‌های عربی مانند عراق، گندم را با قیمت 2 هزار و چهارصد تومان از کشاورزان خریداری کرده و پس از برداشت آن را به خارج از کشور منتقل خواهند‌ کرد .
 
نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس با بیان اینکه سیل دربرخی از استان‌ها سبب کاهش تولید خواهد شد، ادامه داد: از سوی دیگر برخی از دامداران به دلیل قیمت پایین گندم سبز شده که هنوز تبدیل به گندم نشده را برای دام خرید می‌کنند که همه این موارد باعث کاهش تولید گندم خواهد شد.
 
حاجی‌دلیگانی تصریح کرد: اگر دولت جلوی این مسائل را نگیرد و این روند همچنان ادامه داشته باشد قطعا در تولید گندم که یک کالای استراتژیک است دچار بحران خواهیم شد.
 
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با یادآوری اینکه بنده درباره پیش خرید گندم از کشاورزان به وزیر جهاد کشاورزی تذکر داده‌ام، گفت: اگر  وزیر به این تذکر توجه نکند این موضوع را از طریق سوال در مراحل بعد از طریق دیگر ابزار‌های نظارتی مانند استیضاح پیگیری می‌کنم.
 
منبع:تسنیم