هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
شنبه، 10 خرداد 1399
ساعت 22:23
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 29 فروردين 1398 ساعت 10:51
پنجشنبه 29 فروردين 1398 10:45 ساعت
2019-4-18 10:51:22
شناسه خبر : 314847
استاندار قزوین گفت: ارتش جمهوری اسلامی ایران و همه نیروهای مسلح کشور ما تحت امر فرماندهی کل قوا انجام وظیفه می‌کنند و در کنار این ولایت‌مداری، حمایت مردم را پشت سر خود دارند.
استاندار قزوین گفت: ارتش جمهوری اسلامی ایران و همه نیروهای مسلح کشور ما تحت امر فرماندهی کل قوا انجام وظیفه می‌کنند و در کنار این ولایت‌مداری، حمایت مردم را پشت سر خود دارند.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از فارس، عبدالمحمد زاهدی در مراسم رژه روز ارتش که صبح امروز مقابل لشگر 16 زرهی قزوین برگزار شد، اظهار کرد: کشور ما به دو دلیل عمده در طول تاریخ و به ویژه در سال‌های اخیر مورد توجه و طمع قدرت‌های بزرگ و استکباری جهان بوده است.
 
وی افزود: موقعیت استراتژیک کشور جمهوری اسلامی ایران در کنار آب‌راه‌های اصلی جهانی  و مسیر انتقال انرژی به تمام کشورهای صنعتی جهان همواره مورد طمع و توجه دشمنان این سرزمین برای دست‌یابی به منابع غنی این کشور و دست‌یابی به آب‌راه‌ها و مسیر آبی  و زمینی این کشور بوده و است و در طول تاریخ هم اگر توجه کنیم اتفاقات بسیاری در این کشور رقم خورده و تاریخ ما را ساخته است.
 
استاندار قزوین اضافه کرد: علت دوم که این طمع‌ورزی و توجه استکباری به کشور ما وجود دارد پیروزی انقلاب است  زیرا قبل از پیروزی انقلاب اسلامی، کشور ایران جزیره ثبات نامیده می‌شد البته نه به این معنا که دارای امنیت بودیم بلکه به این معنا که حافظ منافع قدرت‌های بزرگ استکباری دنیا بودیم و با سرمایه این ملت امنیت خلیج فارس و دریای عمان را برای انتقال نفت به کشورهای بزرگ دنیا تأمین می‌کردیم.
 
زاهدی ادامه داد: با سرمایه و نیروی این مردم  در بین دو قدرت شرق و غرب تلاش می‌کردیم که منافع آنان را حفظ کرده و هزینه‌های حفظ این منافع  را ملت از درآمدهای نفتی خود پرداخت می‌کرد.
 
وی عنوان کرد: از محل منابع این ملت و با نیروهای این ملت ثبات کشورهای منطقه را برای جریان نفت و انتقال انرژی به کشورهای دیگر حفظ می‌کردیم و در آن دوران حضور ما درکشورهای منطقه برای حفظ این منافع بود.
 
استاندار قزوین تصریح کرد: پس از پیروزی انقلاب ایران، این کشور به یک مرکز برای جنبش‌های استکبارستیزی، استقلال‌طلبانه و تحولاتی که منافع استکبار و در رأس آن‌ها آمریکا را به خطر می‎انداخت، تبدیل شد بنابراین به این دو علت اصلی است که تاکنون قدرت‌های بزرگ چشم طمع به این کشور داشته و این دو علت همچنان به قوت خود باقی است.
 
زاهدی گفت: امروز اگر سپاه و ارتش جمهوری اسلامی ایران در کشورهای دیگر حضور دارد به دلیل دعوت دولت آن کشور و براساس مقررات بین‌المللی است.
 
وی بیان کرد: سپاه اگر در عراق حضور یافت و داعش را از این کشور بیرون کرد، براساس قوانین بین‌المللی و با دعوت دولت عراق بوده است اما حضور آمریکا و سایر دولت‌های متجاوز در کشورهای دیگر بدون اجازه آن کشورها است.
 
استاندار قزوین افزود: هیچ دولتی به آمریکا اجازه نداده که در کشور آن‌ها حضور یافته و از منافع آن‌ها به نفع خود استفاده کند.
 
زاهدی اضافه کرد: آمریکا دم از حقوق بشر می‌زند اما خودش حقوق بشر و منافع سایر کشورها را رعایت نکرده و برعکس منافع سایر کشور را به نفع خود زیرپا می‌گذارد.
 
وی خاطرنشان کرد: امروز ارتش جمهوری اسلامی ایران که 8 سال دفاع مقدس را با همه آن شرایطی خاصی که در آن سال‌ها وجود داشت، سربلند پشت سر گذاشت و در کنار سپاه، نیروهای انتظامی، بسیج و نیروهای مردمی از تمامیت ارضی و نظام و انقلاب دفاع کرد، ارتشی مقتدر، سربلند، سرافراز، متدین و ولایی است.
 
استاندار قزوین یادآور شد: ارتش جمهوری اسلامی ایران و همه نیروهای مسلح کشور ما تحت امر فرماندهی کل قوا انجام وظیفه می‌کنند و در کنار این ولایت‌مداری، حمایت مردم را پشت سر خود دارند.