هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 15 خرداد 1399
ساعت 15:49
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 28 فروردين 1398 ساعت 18:02
چهارشنبه 28 فروردين 1398 17:33 ساعت
2019-4-17 18:02:57
شناسه خبر : 314775
پویش سراسری اهدای کتاب به مناطق سیل زده کشور با شعار «با هم کتاب مهربانی را ورق می زنیم» توسط موسسه خانه کتاب، رادیو فرهنگ و انجمن نویسندگان کودک راه اندازی شد.
 پویش سراسری اهدای کتاب به مناطق سیل زده کشور با شعار «با هم کتاب مهربانی را ورق می‌زنیم» توسط موسسه خانه کتاب، رادیو فرهنگ و انجمن نویسندگان کودک و نوجوان راه اندازی شد.
 
پس از اعلام راه اندازی پویش اهدای کتاب به مناطق سیل زده کشور از سوی موسسه خانه کتاب، شبکه گروه‌های مروج کتابخوانی آمادگی خود را برای مشارکت در این پویش اعلام کرد و در همین زمینه محسن حاجی‌زین‌العابدینی عضو شورای سیاست‌گذاری شبکه مروجان کتابخوانی از ارسال فراخوان این شبکه برای همیاری مروجان کتاب با کودکان سیل‌زده خبر داد و گفت: شبکه گروه‌های ترویج کتاب‌خوانی برای مناطق سیل زده کشور دو اقدام در نظر دارد؛ طی بیانیه‌ای از نمایندگان، فعالان و تمامی مروجان کتابخوانی در سراسر کشور خواسته شده همچون گذشته داوطلبانه به مناطق سیل زده بروند و خود را به کودکان و نوجوانان چشم‌به‌راه کتاب‌ها برسانند.
 
وی افزود: افراد و گروه‌های مروج کتابخوانی با فعالیت‌هایی مانند کتاب‌خوانی، قصه‌خوانی، قصه‌گویی، بازی و نمایش از بهترین و موثرترین سفیران فرهنگی ایران‌زمین هستند که می‌توانند در بحران‌ها، نیرویی کارساز و آرامش‌بخش باشند.
 
حاجی زین‌العابدینی با بیان اینکه کودکان و نوجوانان مناطق سیل‌زده به‌جز کالاهای حیاتی، نیازهای مهم دیگری هم دارند، افزود: احساس‌های نگرانی و سرگردانی که ناشی از ناامنیِ محیط آشفته و آسیب‌دیده کنونی آنهاست، تنها با کالاهای اساسی التیام نمی‌یابد؛ به ویژه که پدران و مادران، شبانه‌روز در حال آماده‌سازی شرایط زندگی هستند و فرصت و آرامش روانی کافی برای رسیدگی به نیازهای عاطفی و هیجانی فرزندان‌شان را ندارند.
 
دبیر پیشین «جشنواره تقدیر از مروجان کتاب‌خوانی» گفت: شبکه گروه‌های ترویج کتاب‌خوانی در سی‌ودومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران نیز فعالیت‌هایی برای مناطق سیل‌زده خواهد داشت. غرفه‌ای برای فعالیت ترویج، گردآوری کتاب، اسباب‌بازی و سایر لوازم موردنیاز مناطق سیل‌زده در کمک به حفظ روحیه و تقویت روحی آنها در محوطه نمایشگاه کتاب در نظر گرفته شده است. در این زمینه با شبکه روستاهای دوستدار کتاب و شهرهای دوستدار کتاب، جام باشگاه‌های کتابخوانی کودک و نوجوان و موسسه خانه کتاب همکاری خواهیم داشت.
 
ستاد برگزاری سی‌ودومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی فرهنگی و کتابخوانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، انجمن فرهنگی ناشران کودک و نوجوان و شبکه گروه‌های مروج کتابخوانی با موسسه خانه کتاب، رادیو فرهنگ و انجمن نویسندگان کودک و نوجوان در برگزاری این پویش مشارکت و همراهی خواهند داشت.
 
علاقه‌مندان می‌توانند کتاب‌های اهدایی خود را به نشانی تهران، میدان هفتم تیر، خیابان قائم مقام فراهانی، خیابان فجر، نبش کوچه کیهان، ساختمان فجر، واحد توزیع و امور مشترکین موسسه خانه کتاب ارسال کنند. در ایام برگزاری سی‌ودومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران نیز، غرفه‌ای برای جمع‌آوری کتاب‌های اهدایی به مناطق سیل‌زده کشور در نظر گرفته خواهد شد که محل استقرار این غرفه در روزهای آینده اطلاع رسانی می‌شود.
 
منبع: مهر