هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 6 خرداد 1399
ساعت 10:02
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 28 فروردين 1398 ساعت 15:08
چهارشنبه 28 فروردين 1398 14:56 ساعت
2019-4-17 15:08:31
شناسه خبر : 314743

 تفاهم نامه انتقال خدمات درمانی بیمه پایه مددجویان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره)  به سازمان بیمه سلامت از طریق ویدئو کنفرانس به امضاء رسید.

رئیس کمیته امداد در این جلسه با اشاره به اینکه رسیدن به این نقطه حاصل فکر و مشارکت همه مجموعه بود، اظهار کرد: نکته قابل توجه در این تفاهم نامه  اتفاق نظر دولت  و مجلس شورای اسلامی بود.

پرویز فتاح افزود: ردیف بودجه ی کمیته امداد به بیمه سلامت  در واگذاری خدمات بیمه پایه حدود ۵۰۰  میلیاردتومان است.

وی با اشاره به اینکه مددحویان شهری بیمه پایه بودند اما برای جامعه هدف مشخص نبودند، عنوان کرد: کمیته امداد به دنبال این بود که اقشار تحت پوشش نیز مانند دیگر اقشار جامعه باشند، این نکته مهمی بود که در این اقدام مشترک اولا جامعه هدف نشان دار شوند علاوه بر این کار به اهلش سپرده شود.

فتاح گفت: طبق این تفاهم نامه خدمات درمانی بیمه پایه یک میلیون مددجوی تحت پوشش کمیته امداد در شهرهای بالای ۲۰ هزار نفر جمعیت به بیمه سلامت واگذار می شود که این تجمیع  در نهایت به نفع کشور است.

وی در ادامه گفت: در گذشته بیمه پایه روستاییان و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر دریک مرحله واگذار شده بود و با این کار نیز بیمه به سمت تمرکز گرایی پیش رفته است .

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) تاکید کرد: به جامعه هدف اطمینان می دهیم که وضع بهتر می شود و اجازه نمی دهیم شکاف و تزلزلی در ارائه خدمات اتفاق بیفتد.

فتاح خاطر نشان کرد: ممکن است  صدور دفترچه زمان ببرد اما دفترچه های فعلی اعتبار دارد.

وی بیان کرد: نکته دیگر اینکه بیمه تکمیلی جامعه هدف را تقویت خواهیم کرد.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) اما به نکته دیگری نیز اشاره و گفت: مددجویان بابت صدور دفترچه یک ریال پرداخت نمی کنند بلکه کمیته امداد مبلغ را به صورت متمرکز به بیمه سلامت پرداخت خواهد کرد.

فتاح افزود: با توجه به اینکه زمان تعیین شده برلی صدور دفترچه تا پایان اردیبهشت ماه مشخص شده اما در مناطق سیل زده این زمان قابل تمدید است.

مدیر عامل بیمه سلامت کشور نیز با اشاره به اینکه ۴۰ میلیون تحت پوشش سازمان بیمه سلامت است، اظهار کرد: نیمی از جامعه تحت پوشش بیمه سلامت است ، همچنین ۱۸۵ میلیون مراجعه سرپایی  و ۴و نیم  میلیون بار بستری داشته ایم.

طاهر موهبتی تاکید کرد:  این تفاهم نامه نقطه عطفی در تجمیع منابع کشور است که برگرفته از اسناد بالا دستی است.

وی افزود: عزم جدی کمیته امداد تجمیع بیمه بود همچنین نگاه ملی ریاست کمیته امداد به بخش سلامت قابل توجه است.

موهبتی با اشاره به اینکه یکی از مشکلات جدی کشور بخشی نگری است، تصریح کرد:  در تجمیع بیمه یکنواختی و یکسان سازی همچنین تخصصی نگری هم بسیار حائز اهمیت است.

مدیر عامل سازمان بیمه سلامت کشور تاکید کرد: با وجود برخی مقاومت ها در این مقوله اما اجازه نمی دهیم در خصوص محرومین هیچ مقاومتی خدشه ی درکار ایجاد کند.

موهبتی خاطر نشان کرد: فلسفه وجودی جمهوری اسلامی عدالت و حمایت از نیازمندان است و در این راستا یکی از ماموریت های بیمه سلامت حمایت از نیازمندان است.

وی تاکید کرد: در چارچوب تفاهم نامه نباید خدشه ایجاد نشود همچنین باید بوروکراسی اداری کاهش پیدا کند اما از همه مهمتر در شرایط سخت اقتصادی تکریم مدد جویان است.

۶۰ هزار مدد جوی تحت پوشش در شهرها

مدیر کل بیمه سلامت لرستان نیز در حاشیه این ویدیو کنفرانس با اشاره به اینکه موضوع انتقال پوشش بیمه پایه مددجویان کمیته امداد به بیمه سلامت از ابتدای سال ۹۸ اجرایی شده است، اظهار کرد: طبق اسناد تحویلی کمیته امداد لرستان ۶۰ هزار نفر در شهرهای بالای ۲۰ هزار نفر استان تحت پوشش هستند که تا دوماه فرصت دارند برگه و کارت آنها به دفترچه بیمه سلامت تبدیل شود.

شاهدخت فتحی بیرانوند افزود:  طبق قول رئیس کمیته امداد مددجویان هزینه ی بابت عملیات صدور و چاپ دفترچه به دفاتر پیشخوان پرداخت نمی کنند.

وی در ادامه با اشاره به سیلاب جاری استان نیز گفت: افرادی که دفترچه آنها در این سیل از بین رفته بود و نیاز به خدمات درمانی داشتند از طریق ارائه کدملی خدمات را دریافت کردند. 

جذب اعتبار برای پرداخت مطالبات

مدیرکل بیمه سلامت ضمن تقدیر از عملکرد گروه پزشکی نیز تصریح کرد: به پاسداشت خدمات و فعالیت گروههای پزشکی در سیل اخیر طبق توافق با سازمان توانستیم ۱۵ میلیارد تومان تخصیص ویژه جذب کنیم که مطالبات باقی مانده آبان و آذر سال ۹۷ مراکز تشخیص درمانی مراکز دولتی دانشگاهی پرداخت کردیم.

فتحی بیرانوند افزود: همچنین توانستیم دو میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان برای پرداخت مطالبات یک ماهه مطب ها، پاراکلینک ها دولتی غیر دانشگاهی را جذب کنیم.

 

 

فارس