هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 15 خرداد 1399
ساعت 15:27
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 28 فروردين 1398 ساعت 15:07
چهارشنبه 28 فروردين 1398 15:04 ساعت
2019-4-17 15:07:29
شناسه خبر : 314742
یک روزنامه چینی نوشت که در ماه های گذشته آمریکا از صدور روادید برای ده ها نفر از محققان و پژوهشگران این کشور جلوگیری کرده و مانع سفر آنها شده است.
 یک روزنامه چینی نوشت که در ماه های گذشته آمریکا از صدور روادید برای ده ها نفر از محققان و پژوهشگران این کشور جلوگیری کرده و مانع سفر آنها شده است.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از ایرنا؛  گلوبال تایمز روز چهارشنبه نوشت، برخی از این افراد از جمله کسانی بوده اند که در بخش های فناوری پیشرفته فعالیت دارند و آمریکا می گوید بر اساس اقدامات ضد اطلاعاتی این کشور لازم بوده است که چنین اقداماتی صورت گیرد.
 
این گزارش خاطر نشان کرده است شمار دیگری از محققانی که روادید دریافت کرده بوده اند، به دلیل بررسی دوباره روی پرونده آنها اجازه سفر به آمریکا نگرفته اند.
 
گلوبال تایمز تصریح کرد چین و آمریکا مهمترین رابطه تجاری در جهان را میان دو کشور دارند و هر هفته 300 پرواز بین دو کشور صورت می گیرد و چنی اقداماتی به هیچ وجه سازنده نیست.
 
دولت آمریکا در ماه های گذشته سختگیری روی سفر چینی ها بخصوص محققان و دانشجویان رشته های فنی پیشرفته را تشدید کرده و از سفر آنها جلوگیری کرده است.
 
در همین راستا روزنامه می نویسد همین موضوع باعث شده است تا چین هم اقداماتی را در نظر گیرد و صدور روادید برای برخی آمریکایی ها را رد کرده است اما همچنان بمانند واشنگتن سختگیری نمی کند.
 
گزارش حاکی است آمریکا به بهانه های فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و نظامی از صدور روادید خودداری می کند و در همه این زمینه ها سعی در محدود کردن چین دارد همین اقدامات سایه سنگینی بر روابط دو کشور انداخته است.