هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 6 تير 1398
ساعت 17:45
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 27 فروردين 1398 ساعت 13:05 2019-4-16 13:05:27
شناسه خبر : 314581

به گزارش رجانیوز به نقل از فارس، «مارتین گریفیتس» فرستاده ویژه سازمان ملل در امور یمن هفته جاری در پیامی به «عبد ربه منصور هادی» رئیس‌ دولت مستعفی یمن، برگزاری جلسه «پارلمان ساختگی» در شهر «سیئون» (واقع در مرز عربستان و یمن) را به وی و اعضای پارلمان مذکور تبریک گفت.

در واکنش به این موضوع، «محمد عبدالسلام» رئیس هیأت دولت نجات ملی یمن و سخنگوی انصارالله در صفحه توئیتر خود نوشت: این عجیب نیست که بریتانیا و آمریکا مواضعی اتخاذ کنند که حمله به یمن را طولانی کند با این طمع که با جنگ، محاصره و بحران‌ها، یمن دچار فرسایش شود تا (این وضعیت) در راستای خدمت به پروژه‌های آنها باشد.

وی در ادامه اعلام کرد: چه چیزی از بی‌طرفی فرستاده سازمان ملل به عنوان یک میانجی، باقی می‌ماند زمانی که وی از تریبون سازمان ملل مانند مجری دستورات کشورش [انگلیس] ظاهر می‌شود.

دولت «نجات ملی» یمن در صنعاء، شنبه (24 فروردین) در حال برگزاری انتخابات در استان‌های تحت کنترل خود برای پر کردن صندلی‌های خالی پارلمان بود که دولت مستعفی نیز در شهر «سیئون» واقع در شرق کشور (در مرز با عربستان سعودی) اولین جلسه پارلمان را پس از چهار سال تعطیلی برگزار کرد.

در این جلسه با حضور 141 نماینده پارلمان روند انتخاب هیأت رئیسه پارلمان دولت مستعفی، برگزار و «سلطان البرکی» به عنوان رئیس این پارلمان انتخاب شد. عبد ربه منصور هادی یمن هفته گذشته خواستار تغییر مقر پارلمان و انعقاد آن در شرق این کشور شده بود.