هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 5 تير 1398
ساعت 17:56
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 26 فروردين 1398 ساعت 11:47 2019-4-15 11:47:14
شناسه خبر : 314395
به نظر می‌رسد آمریکا برای ادامه مذاکره تجاری با چین باید از خواسته‌های خود بکاهد.
به نظر می‌رسد آمریکا برای ادامه مذاکره تجاری با چین باید از خواسته‌های خود بکاهد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از رویترز، به گفته دو منبع آگاه به مذاکرات تجاری بین چین و آمریکا، مذاکره کنندگان آمریکایی درخواستهای خود مبنی بر این مسئله کاهش دادند که چین باید سوبسیدهای صنعتی خود را به عنوان شرطی برای مذاکره تجاری کاهش دهد.
 
بزرگترین اقتصادهای دنیا نزدیک به 9 ماه است که در جنگ تجاری با یکدیگر قرار دارند. ترامپ 250 میلیارد دلار از واردات کالاهای چینی را مشمول تعرفه کرده تا به سیاستهایی پایان دهد که به گفته واشنگتن به شرکتهای آمریکایی رقیب چین اسیب می زند. البته چین نیز در این میان سکوت نکرده و دست به اقدامات تلافی جویانه زده است.
 
یک مقام آگاه به مذاکرات در توضیح موضوع سوبسید  گفت: موضوع این نیست که زبانی در اینخصوص وجود ندارد، بلکه این زبان مشخص و دارای جزئیات نیست.
 
یک منبع آگاه دیگر درباره این موضوع گفت: اگر تعریف مذاکره کنندگان آمریکایی از موفقیت تغییر عملکرد اقتصاد چین باشد، این اتفاق هرگز رخ نخواهد داد.
 
وی در ادامه گفت: توافقی که باعث شود رئیس جمهوری چین ضعیف به نظر برسد، ارزشی برای او ندارد. به هر توافقی که دست پیدا کنیم، بهتر از چیزی است که داشته ا‌یم و ممکن است برای برخی مردم کافی نباشد. اما سیاست همین است.