هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 27 خرداد 1398
ساعت 04:44
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 26 فروردين 1398 ساعت 09:01 2019-4-15 09:01:08
شناسه خبر : 314338
نایب رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس گفت: عدم شفاف‌سازی دادگاه‌های مبارزه با مفاسد اقتصادی موجب بدبینی مردم نسبت به قوه قضائیه و عدم اقناع آنها شده است.
نایب رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس گفت: عدم شفاف‌سازی دادگاه‌های مبارزه با مفاسد اقتصادی موجب بدبینی مردم نسبت به قوه قضائیه و عدم اقناع آنها شده است.
 
یحیی کمالی‌پور نایب رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی ، با بیان اینکه مردم و جامعه به شدت منتظر تحول اساسی در حوزه‌های مختلف قوه قضائیه هستند، گفت: آنچه که امروز اعضای کمیسیون قضایی در جلسه مشترک با رئیس قوه قضائیه مطرح می‌کنند جمع‌بندی خواسته‌های برآمده از متن جامعه و حوزه‌های تخصصی کمیسیون است که به آن پرداخته شده است.
 
وی مبارزه با فساد را یکی از محورهای گفت‌وگو در این جلسه اعلام کرد و افزود: آنچه که تا امروز بوده قطعا نتوانسته است برای مردم اقناع ایجاد کند و ابهام و تردیدهایی که در کف جامعه در خصوص عملکرد قوه قضائیه وجود دارد ناشی از این است که دادگاه‌های مبارزه با مفاسد اقتصادی شفاف‌سازی نکردند و همین سبب بدبینی نسبت به قوه در زمینه مبارزه با مفاسد اقتصادی با وجود تمام تلاش‌هایی که در این زمینه صورت گرفته، شده است.
 
نماینده مردم جیرفت در مجلس چالش‌های پیش‌روی قوه قضائیه را از دیگر دستور کارهای جلسه با رئیس این قوه اعلام کرد و افزود: در این رابطه در محورهایی همچون اطاله دادرسی، شفاف‌سازی در رسیدگی، تسریع در رسیدگی، مبارزه با مفاسد اقتصادی، مبارزه با فساد اداری و مبارزه با فساد تشکیلاتی گفت‌‌وگو خواهیم کرد.
 
کمالی‌پور ابراز امیدواری کرد که بازخورد این جلسه در جهت تعامل دو قوه مقننه و قضائیه و همچنین برون‌رفت از چالش‌های دستگاه قضایی مفید باشد.
 
منبع:تسنیم