هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 1 مرداد 1398
ساعت 21:45
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 25 فروردين 1398 ساعت 14:17 2019-4-14 14:17:22
شناسه خبر : 314302
بر اساس مصوبه امروز شورای شهر تهران به شهرداری اجازه داده شد تا سقف ۱۰ میلیارد تومان به سیل‌زدگان استان‌های گلستان، لرستان و خوزستان کمک کند.
بر اساس مصوبه امروز شورای شهر تهران به شهرداری اجازه داده شد تا سقف ۱۰ میلیارد تومان به سیل‌زدگان استان‌های گلستان، لرستان و خوزستان کمک کند.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از تسنیم، در یکصد و سی و پنجمین جلسه علنی شورای شهر تهران، بعد از اظهارات حناچی شهردار تهران درباره لایحه مجوز به شهرداری تهران برای کمک به سیل زدگان استان‌های گلستان، لرستان و خوزستان اعضای شورای شهر ضمن تصویب دو فوریت این لایحه، به شهرداری تهران اجازه دادند از محل صرفه جویی در هزینه‌کرد ردیف‌های بودجه سال 98 نسبت به کمک به سیل زدگان استان‌های گلستان، لرستان و خوزستان تا سقف 100 میلیارد ریال هزینه کند. همچنین شهرداری تهران مکلف شد پایان  هر فصل گزارش عملکرد هزینه کرد این اعتبار را به شورا ارائه دهد.
 
محمد جواد حقشناس رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شهرداری تهران در دفاع از لایحه دوفوریتی کمک شهرداری به مناطق سیل زده، اظهار داشت: ابعاد خسارات و ویرانی سیل‌های اخیر بسیار گسترده بوده است و بسیاری از هموطنان ما جانباخته یا بیخانمان شده‌اند بنابراین نیازمند کمک‌های بسیار گسترده و جدی هستند.
 
وی ادامه داد: بدون بسیج همه ظرفیت‌های دولتی و اجتماعی نمی‌توان حتی بخش کوچکی از نیازهای گسترده هموطنان  را تامین کرد‌. این لایحه و نتایج حاصل از بسیج نیروها و امکانات شهرداری از جمله اعزام نیرو به مناطق سیل زده نقش مهمی در کسب آمادگی و تجربیات لازم در مدیریت بحران‌های احتمالی در آتیه خواهد داشت.