هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 13 شهريور 1398
ساعت 21:14
به روز شده در :
يكشنبه 25 فروردين 1398 ساعت 13:58 2019-4-14 13:58:36
شناسه خبر : 314288
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای مازندران از سرریز سد شهید رجایی ساری ۱۵ روز آینده خبر داد و گفت: سرریز شدن آب سد شهیدرجایی نگرانی ندارد چرا که از آب این سد برای مصارف کشاورزی، آب شرب ساری و نیروگاه برق‌آبی استفاده می‌شود
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای مازندران از سرریز سد شهید رجایی ساری ۱۵ روز آینده خبر داد و گفت: سرریز شدن آب سد شهیدرجایی نگرانی ندارد چرا که از آب این سد برای مصارف کشاورزی، آب شرب ساری و نیروگاه برق‌آبی استفاده می‌شود.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از فارس، سد شهید رجایی ساری که در دوران بهره‌برداری خود پنج بار سرریز شده است، طی سال‌های گذشته در حسرت سرریز شدن بوده به‌طوری‌که ذخیره آب در این سد به پایین‌ترین حد ممکن رسیده است.
 
میزان ذخیره آبی در سد شهید رجایی طی سال‌های گذشته به حدی پایین رسیده و تعجب همه را به دنبال داشته است؛ چراکه آب این سد برای کشاورزی در اختیار زمین‌های شالیزاری پایین‌دست قرار می‌گیرد.
 
در شرایطی که هیچ کس پیش‌بینی نمی‌کرد که این سد پر شود ذخیره آب در سد شهیدرجایی در روزهای آینده پر خواهد شد.
 
بارش‌های روزهای پایانی زمستان و اوایل بهار امسال مردم مازندران را غافلگیر کرد و سد شهیدرجایی ساری را همانند گذشته پُرآب کرد.
 
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای مازندران در این‌باره در گفت‌وگو با فارس، اظهار کرد: حجم ذخیره آب در سد شهید رجایی ساری 162 میلیون متر مکعب است.
 
محمدابراهیم یخکشی افزود: این سد طی 15 روز آینده سرریز خواهد شد.
 
وی در پایان یادآور شد: آخرین سرریز این سد 6 سال گذشته بوده است و از آن سال تاکنون شاهد کاهش ذخیره آبی در این سد بودیم و این مسئله را نیز یادآور می‌شوم که سرریز شدن آب سد شهیدرجایی اتفاق منفی نیست و نوید خوبی برای کشاورزان، استفاده از آب این سد برای آب شرب ساری و نیروگاه برق‌آبی است.