هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 6 تير 1398
ساعت 18:04
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 25 فروردين 1398 ساعت 13:06 2019-4-14 13:06:43
شناسه خبر : 314284
کمیته امکانات مالی مجلس نمایندگان آمریکا به ترامپ تا 23 آوریل مهلت داد که بدهی مالی 6 سال گذشته خود را بپردازد.
کمیته امکانات مالی مجلس نمایندگان آمریکا به ترامپ تا 23 آوریل مهلت داد که بدهی مالی 6 سال گذشته خود را بپردازد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از اسپوتنیک، کمیته امکانات مالی مجلس نمایندگان آمریکا به ترامپ 9 روز مهلت داده است تا اسناد بدهی مالیات بر درآمد شرکت و درآمد شخصی خود را ارائه دهد.
 
این کمیته پیشتر تا روز 10 آوریل به ترامپ مهلت داده بود تا اسناد مالیات خود را تحویل دهد. در اولتیماتوم دوم در صورتی که رئیس جمهور آمریکا اسناد بدهی مالیاتی خود را ارائه ندهد با مجازاتی که هنوز تعیین نشده، روبرو خواهد شد.
 
ریچارد نیل دبیر این کمیته و نماینده دموکرات اعلام کرده هر گونه عدم اجرای این فرمان از سوی ترامپ و منقضی شدن دومین مهلت ارائه شده، به عنوان خودداری از اجرای این درخواست و نقض آن از سوی نمایندگان عضو این کمیته تلقی خواهد شد.
 
در حالی ترامپ اولتیماتوم اول را بدون توجه به آن به پایان رسانده است که نمایندگان دموکرات به شدت در تلاش هستند تا راه‌های گوناگون برای استیضاح ترامپ را یافته و به جریان بیندازند.
 
ترامپ به واسطه سخنگو یا در توئیتر اعلام کرده، نمی‌تواند تکلیف این مالیات‌ها را روشن کند، چون هنوز تحت حسابرسی و ممیزی هستند و رسیدگی به آنها پایان نیافته است.
 
اگرچه بر اساس قانون ترامپ باید اسناد مالیاتی خود را تقدیم مجلس آمریکا کند، اما وی گفته است که هرگز اسناد مالیاتی خود را به دموکرات‌ها نخواهد داد.
 
بر اساس قوانین فدرال زمانی که رئیس کمیته امکانات مالی مجلس نمایندگان آمریکا به صورت کتبی از هر شهروند آمریکایی بخواهد که مالیاتش را بپردازد، حتی اگر این شخص رئیس‌جمهور باشد، وزارت خرانه‌داری آمریکا موظف است، اسناد مالیاتی وی را به  این کمیته تحویل دهد.
 
نیل در این درخواست اعلام کرده است، این اسناد به طور محرمانه مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
 
در صورتی که استیون منوچین وزیر خزانه‌داری آمریکا از اجرای دستور کمیته خودداری کند، مجلس نمایندگان علیه وی دعوی قضایی به راه خواهند انداخت.