هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 6 تير 1398
ساعت 12:13
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 25 فروردين 1398 ساعت 12:17 2019-4-14 12:17:13
شناسه خبر : 314271
رئیس کمیساریای اتحادیه آفریقا از نشست قریب‌الوقوع شورای صلح و امنیت این اتحادیه برای بررسی تحولات اخیر سودان خبر داد.
رئیس کمیساریای اتحادیه آفریقا از نشست قریب‌الوقوع شورای صلح و امنیت این اتحادیه برای بررسی تحولات اخیر سودان خبر داد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از شبکه الجزیره، موسی فکی، رئیس کمیساریای اتحادیه آفریقا در حاشیه نشست سران کشورهای منطقه ساحل و صحرای آفریقا اعلام کرد که شورای صلح و امنیت این اتحادیه دوشنبه هفته جاری نشستی را برای تصمیم‌گیری درباره تحولات اخیر سودان برگزار می‌کند.
 
وی با درخواست از شورای نظامی سودان برای آنکه با احزاب سیاسی و غیرنظامی درباره تسهیل دوره انتقالی مذاکره کند، گفت: ما آماده‌ایم تا به منظور کمک به مذاکرات درباره مرحله انتقالی به سودان برویم.
 
از سوی دیگر، اجلاس فوق‌العاده سران کشورهای ساحل و صحرای آفریقا در چاد، به کار خود پایان داد.
 
در همین راستا، فکی در جریان سخنرانی خود در این نشست اظهار داشت: بحران سیاسی و نظامی لیبی و اوضاع امنیتی در شمال مالی،‌ نیجر و بورکینافاسو و همچنین تهدید گروه بوکوحرام همگی چالش‌هایی است که باید با آنها مقابله شود.
 
ادریس دبی، رئیس جمهوری چاد نیز در افتتاحیه این نشست عنوان کرد: لازم به ذکر است که بسیاری از کشورهای منطقه ساحل و صحرای آفریقا با تهدیدات تروریستی روزافزونی مواجه هستند.
 
کامیسا کامارا، وزیر خارجه مالی نیز با قرائت بیانیه پایانی این نشست تأکید کرد: این کنفرانس از تمامی احزاب سیاسی در سودان می‌خواهد که به منظور پایه‌گذاری یک گذار مسالمت‌آمیز جهت بازگشت به مقررات قانون اساسی، گفت‌وگو و مشورت را اولویت خود قرار دهند.