هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 6 تير 1398
ساعت 12:02
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 25 فروردين 1398 ساعت 11:29 2019-4-14 11:29:10
شناسه خبر : 314251
رئیس مجلس نمایندگان آمریکا از دونالد ترامپ به خاطر سوء استفاده از تصویر مربوط به حمله ۱۱ سپتامبر برای توهین به یک نماینده کنگره به شدت انتقاد کرد.
رئیس مجلس نمایندگان آمریکا از دونالد ترامپ به خاطر سوء استفاده از تصویر مربوط به حمله ۱۱ سپتامبر برای توهین به یک نماینده کنگره به شدت انتقاد کرد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از رویترز، نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا روز شنبه از دونالد ترامپ رئیس جمهور این کشور به خاطر استفاده از یک تصویر مربوط به حمله 11 سپتامبر که در عین حال ایلهان عمر نماینده زن و مسلمان کنگره را نیز در آن نشان می داد، به شدت انتقاد کرده است.
 
پلوسی با انتشار پیامی در توئیتر در واکنش به این اقدام ترامپ، نوشت: یادآوری حادثه 11 سپتامبر 2001 یک مساله مقدس است و هرگونه صحبت درباره این رویداد باید با احترام صورت گیرد. رئیس جمهور نباید از تصاویر دردناک 11 سپتامبر برای حمله سیاسی سوء استفاده کند.
 
روز جمعه ترامپ با انتشار فیلم ویدئویی در توئیتر سعی کرد تا این طور وانمود کند که حملات 11 سپتامبر اهمیت چندانی برای ایلهان عمر نماینده مسلمان و زن کنگره نداشته است.
 
ایلهان ماه گذشته در سخنانی در جمع فعالان حقوق مسلمانان و گروه های حقوق بشر گفته بود که "مسلمانان از این مساله به شدت ناراضی هستند که مانند شهروندان درجه دوم در آمریکا زندگی می کنند."
 
نمایندگان حزب جمهوریخواه آمریکا این نماینده دموکرات را متهم کرده‌اند که سعی داشته تا اهمیت حملات 11 سپتامبر را کاهش دهد.