هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 6 تير 1398
ساعت 11:45
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 25 فروردين 1398 ساعت 11:28 2019-4-14 11:28:21
شناسه خبر : 314250
شهردار تهران گفت: در جریان بارندگی‌های شدید اخیر، تهران تا آستانه وقوع سیل پیش رفت اما خوشبختانه به اعلام شرایط اضطراری نیازی نشد.
شهردار تهران گفت: در جریان بارندگی‌های شدید اخیر، تهران تا آستانه وقوع سیل پیش رفت اما خوشبختانه به اعلام شرایط اضطراری نیازی نشد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از تسنیم، پیروز حناچی در جلسه امروز شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اینکه در آغاز سال جاری با بارندگی‌های شدید کشور مواجه شدیم که منجر به خسارات زیادی شد، اظهار داشت: در آغاز سال سه ماموریت عمده برعهده شهرداری بود، یکی از آنها آمادگی برای سیل در کل تهران بود که با اعلام آماده‌باش این کار انجام شد، دوم نشاط مردم و سوم کمک به مردم سیل‌زده بود.
 
وی ادامه داد: اقدامات شهرداری تهران در شهرهای سیل‌زده مورد تقدیر وزارت کشور و استانداران گلستان و لرستان قرار گرفت. در پلدختر و خرم‌آباد نیز ماشین‌آلات و اکیپ‌هایی را اعزام کردیم و به عنوان معین دشت آزادگان نیز انتخاب شدیم. دو روز پیش نیز از حرم امام خمینی 70 ماشین سبک و سنگین و همچنین کمکهای مالی و اجناسی که مردم برای کمک به مردم سیل‌زده استانهای مذکور ارائه کرده بودند، جمع‌آوری شد. عمده کمکهای شهرداری از دسته جمع‌آوری کمکهای مردم و ارسال تجهیزات بوده است.
 
شهردار تهران تصریح کرد: برای انجام چنین مامویت نیازمند مجوز شورای شهر هستیم که در تلاش هستیم در شرایط اقتصادی از بودجه استفاده نکنیم ولی می‌توانیم ضمن جمع‌آوری کمکهای مردمی از تجهیزات فنی شهرداری بهره بگیریم.
 
وی خاطرنشان کرد: در تهران تا آستانه وقوع سیل پیش رفتیم خوشختانه نیاز به اعلام شرایط اضطراری وجود نداشت اما در وردآورد آب تا زیر عرصه پل رسیده بود و خوشبختانه شرایط اضطراری نشد و آب فروکش کرد.
 
شهردار تهران با بیان اینکه سیستم جی‌پی‌اس را برای روددره‌های تهران فعال کرده‌ایم گفت: امیدواریم هوشمندی این سیستم را ارتقاء دهیم.
 
بر اساس این گزارش  بعد از اظهارات حناچی دو فوریت لایحه مجوز شهرداری تهران برای کمک به سیلزدگان با 19 رای به تصویب رسید.