هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 21 شهريور 1398
ساعت 14:34
به روز شده در :
يكشنبه 25 فروردين 1398 ساعت 09:08 2019-4-14 09:08:58
شناسه خبر : 314200
عربستان سعودی در تازه ترین واکنش خود به آخرین رویدادهای سودان، به طور رسمی از شورای انتقالی نظامی در این کشور حمایت کرد.
عربستان سعودی در تازه ترین واکنش خود به آخرین رویدادهای سودان، به طور رسمی از شورای انتقالی نظامی در این کشور حمایت کرد.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از العالم، عربستان بر حمایت خود از اقدام‌های شورای انتقالی نظامی در سودان تاکید کرد به طوریکه «سلمان بن عبدالعزیز» پادشاه عربستان دستور ارائه «بسته کمک‌های انسان دوستانه به سودان» را صادر کرد.
 
کمک‌های عربستان به سودان شامل فرآورده‌های نفتی، گندم و دارو است.
 
پنجشنبه گذشته با بالا گرفتن اعتراضات مردمی در سودان و به منظور کنترل اوضاع، ژنرال «عوض بن عوف» وزیر دفاع و یکی از نزدیک ترین چهره‌ها به کانون قدرت، بیانیه برکناری «عمر البشیر» رئیس جمهوری و نیز برقراری سه ماه حالت فوق العاده و یک ماه محدودیت رفت و آمد را قرائت کرد.
 
ژنرال بن عوف اعلام کرد که یک شورای انتقالی نظامی به مدت ۲ سال اداره سودان را برعهده خواهد گرفت و از آن پس حکومتی مردمی بر سر کار خواهد آمد.
 
در ادامه این تحولات و با توجه به تداوم اعتراض‌های عمومی به حکومت ژنرال‌ها، بن عوف وزیر دفاع البشیر از رأس شورای انتقالی نظامی کنار رفت و جای خود را به «عبدالفتاح البرهان» رئیس ستاد مشترک ارتش داد.