هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 3 تير 1398
ساعت 21:34
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 24 فروردين 1398 ساعت 18:08 2019-4-13 18:08:29
شناسه خبر : 314155
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای خراسان جنوبی با اشاره بارش های پیش رو در استان گفت: جای نگرانی برای سدهای استان وجود ندارد و هم اکنون ۵۰ میلیون متر مکعب ظرفیت سدها خالی است.
حسین امامی با اشاره به وضعیت سدهای خراسان جنوبی، بیان کرد: وضعیت سدهای استان نگران کننده نیست و پیک سیلاب گرفته می‌شود.
 
وی با اشاره به سد نهرین طبس اظهار کرد: بالغ بر ۶۵۰ هزار متر مکعب از ظرفیت سد تخلیه شده و در حال تخلیه است و نگرانی برای سد وجود ندارد.
 
امامی با بیان اینکه این سد بخشی از آب شرب این شهر را تأمین می‌کند، گفت: با مدیریت مناسب آب باران، امیدواریم در سال جاری دغدغه‌ای جهت تأمین آب شرب در شهر طبس نداشته باشیم.
 
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای خراسان جنوبی اظهار کرد: هفت سد مخزنی استان در بهترین شرایط پایداری قرار داشته و وضعیت پایداری و ایمنی سدها به صورت روزانه کنترل می‌شود.
 
وی بیان کرد: با توجه به بارش‌های پیش رو در روزهای ۲۴ الی ۲۸ فروردین ماه و اعلام آماده باش توسط ستاد مدیریت بحران استان، از ابتدای فروردین ماه پیش بینی‌های لازم برای مدیریت مخازن و کنترل سیلاب‌های بهاری در دستور کار کمیته پایداری و ایمنی سدهای استان بوده است.
 
وی افزود: از ۷۰ میلیون متر مکعب ظرفیت کل سدهای مخزنی استان، حدود ۵۰ میلیون متر مکعب، خالی بوده و امید داریم با بارندگی‌های خوب پیش رو، ضمن کنترل سیلاب و جلوگیری از خسارات پایین دست، ظرفیت خالی سدها به تراز نرمال برسد.
 
امامی گفت: از هم استانی‌های محترم درخواست داریم با توجه به هشدارهای داده شده و امکان وجود سیلاب در رودخانه‌های استان، از اطراق در حاشیه رودخانه‌ها جدا خودداری کرده تا شاهد حوادث ناگواری برای هیچ دام از هم استانی‌ها نباشیم.
 
منبع:مهر