هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 24 فروردين 1398 ساعت 14:18 2019-4-13 14:18:01
شناسه خبر : 314069
تاک اسپورت، میانگین حضور تماشاگران در پنج سال اخیر را مورد بررسی قرار داد تا پر تماشاگرترین تیم‌های فوتبال جهان را اعلام کند.
تاک اسپورت، میانگین حضور تماشاگران در پنج سال اخیر را مورد بررسی قرار داد تا پر تماشاگرترین تیم‌های فوتبال جهان را اعلام کند.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از ایسنا، در سراسر جهان تیم‌هایی حضور دارند که هواداران زیادی را هر هفته به ورزشگاه‌ها می‌کشانند تا بازی‌های تیم‌های‌شان را از نزدیک تماشا کنند. برخی از تماشاگران چه در روزهای آفتابی یا بارانی تیم‌شان را رها نمی‌کنند و حضور گسترده‌ای دارند. در این بین مرکز آمار فوتبال اقدام به بررسی تماشاگران در بازی‌های خانگی خودشان کرده‌اند تا ۵۰ باشگاه پر طرفدار فوتبال جهان را اعلام کنند.
 
تیم فوتبال پرسپولیس بین سال‌های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۸ با میانگین ۳۶.۲۵ تماشاگر به ازای هر بازی خانگی در رده چهل و نهم و بالاتر از تیم رئال بتیس قرار گرفته است. ۱۰ تیم پر تماشاگر جهان بر این اساس به شرح زیر هستند.
 
(این آمار مربوط به ۵ سال گذشته یعنی از سال ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۸ بوده است)
 
۱. بورسیادورتموند (۸۰,۲۳۰ هزار نفر)
 
۲. منچستریونایتد (۷۵,۲۱۸ هزار نفر)
 
۳. بارسلونا (۷۴,۸۷۶ هزار نفر)
 
۴. بایرن مونیخ (۷۳,۷۸۱ هزار نفر)
 
۵. رئال مادرید (۶۹,۸۲۲ هزار نفر)
 
۶- شالکه (۶۱,۳۲۸ هزار نفر)
 
۷- آرسنال (۵۹,۷۹۳ هزار نفر)
 
۸- هامبورگ (۵۲,۳۴۹ هزار نفر)
 
۹- اشتوتگارت (۵۲,۰۱۲ هزار نفر)
 
۱۰- آتلانتا یونایتد (۵۱,۵۴۷ هزار نفر)
 
در بین تیم‌های آسیایی گوانگژو اورگراند در رده ۲۶ جای گرفته است و در صدر تیم‌های آسیایی است. بیجینگ گوان و اوراواردز در رده‌های دوم و سوم هستند و پرسپولیس چهارم است.