هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 3 تير 1398
ساعت 21:06
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 19 فروردين 1398 ساعت 10:20 2019-4-8 10:20:26
شناسه خبر : 313456
تصحیح محمدرضا شفیعی کدکنی از «تذکرة‌الاولیا»، اثر ارزشمند عطار نیشابوری، در سی و دومین دوره نمایشگاه کتاب تهران برای نخستین‌بار عرضه می‌شود.
تصحیح محمدرضا شفیعی کدکنی از «تذکرة‌الاولیا»، اثر ارزشمند عطار نیشابوری، در سی و دومین دوره نمایشگاه کتاب تهران برای نخستین‌بار عرضه می‌شود.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از تسنیم، نشر سخن در سی و دومین دوره نمایشگاه کتاب تهران، «تذکرة‌الاولیا»، اثر ارزشمند عطار نیشابوری را با تصحیح و تعلیقات محمدرضا شفیعی کدکنی عرضه می‌کند.
 
به گفته محمد استعلامی، از اساتید زبان و ادب فارسی و از مصححان، سطح کار شفیعی کدکنی بسیار بالا‌تر از کارهایی است که پیش از آن روی منظومه‌های عطار انجام شده است. کار وی درحدی است که می‌توان گفت سنگ تمام گذاشته و کتاب‌های وی همواره مأخذی برای همه محققان و پژوهشگران است.
 
علاقه‌مندی شفیعی کدکنی به مجموعه آثار و مواریث برآمده از مکتب عرفانی خراسان از کلاس‌های زنده‌یاد استاد فروزانفر آغاز شد، وقتی که استاد شاگردش را به تحقیق و مطالعه درباره آثار ابوسعید ابوالخیر، عارف نامی اهل مهینه مرو مکلف کرد.
 
 
این آغاز راهی بود که شفیعی کدکنی را به تحقیقی همه‌جانبه و طولانی‌مدت درباره چهره‌های عرفانی خراسان بزرگ کشاند و نخستین طلیعه آن در تصحیح‌های شفیعی از دو کتاب ذکراحوال و آثار «ابوسعید ابوالخیر» و «اسرار‌التوحید فی مقامات شیخ ابوسعید» دیده شد. شفیعی در این کتاب‌ها بسیاری از مشکلات درباره زندگی، آثار، شخصیت‌ها و روایت‌ها درباره زندگی ابوسعید ابوالخیر را حل و تصویری روشن و همه‌جانبه از این عارف نامی ارائه کرد.
 
 
کتاب «تذکرة‌الاولیا» با مقدمه، تصحیح و تعلیقات شفیعی‌کدکنی در دو جلد و در یک هزار و 779 صفحه و به قیمت 300 هزار تومان منتشر شده است.