هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 6 تير 1398
ساعت 17:42
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 18 فروردين 1398 ساعت 10:18 2019-4-7 10:18:17
شناسه خبر : 313300
اولین گروه از شرکت‌کنندگان در سی‌وششمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن وارد کشورمان شدند.
اولین گروه از شرکت‌کنندگان در سی‌وششمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن وارد کشورمان شدند.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران پویا، مسابقات بین‌المللی قرآن‌کریم فرصتی مناسبی جهت ترویج فرهنگ عظیم قرآنی و معرفی استعدادهای برتر قرآنی در سطح جهان اسلام است. مسابقاتی که سی‌و ششمین دوره آن، تا چند روز آینده در مصلای بزرگ امام خمینی (ره) با حضور نمایندگان بیش از 80 کشور جهان برگزار خواهد شد.
 
پرواز اولین گروه از شرکت‌کنندگان در سی وششمین دوره مسابقات بین المللی قرآن‌کریم  شامگاه دیروز در فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) نشست و متسابقین و هیات داوران از سوی تیم تشریفات در فرودگاه بین‌المللی امام خمینی(ره)  مورد استقبال قرار گرفتند.
 
امسال به دلیل برگزاری هم‌زمان پنج مسابقه بزرگسالان، بانوان، نابینایان، دانش‌آموزان و طلاب علوم دینی، بیشترین تعداد شرکت‌کننده را به نسبت سال گذشته خواهیم داشت. پیش از این، رئیس ستاد برگزاری سی و ششمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن‌کریم از حضور 620 شرکت‌کننده خارجی از 82 کشور جهان خبر داده بود.
 
کشورهای افغانستان با 48شرکت‌کننده، نیجریه با 38 شرکت‌کننده و عراق، لبنان و چاد هر کدام با 29 شرکت‌کننده  به ترتیب بالاترین میزان شرکت‌کننده را در این دوره از مسابقات را به خود اختصاص دادند.
 
گفتنی است، مرحله نیمه‌نهایی و نهایی سی‌و ششمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم از 21 لغایت 25 فروردین در مصلای تهران برگزار خواهد شد.