هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 1 مرداد 1398
ساعت 23:43
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 17 فروردين 1398 ساعت 08:33 2019-4-6 08:33:25
شناسه خبر : 313077
نماینده ویژه وزیر آموزش و‌پرورش در مناطق سیل‌زده لرستان با اشاره به تخریب ۷۹ مدرسه و نیاز به استقرار ۲۰۰ کانکس در این مناطق گفت: خانواده‌ها نگران آموزش فرزندان خود نباشند و برای آنها کلاس فوق‌العاده برگزار می‌شود.
 نماینده ویژه وزیر آموزش و‌پرورش در مناطق سیل‌زده لرستان با اشاره به تخریب ۷۹ مدرسه و نیاز به استقرار ۲۰۰ کانکس در این مناطق گفت: خانواده‌ها نگران آموزش فرزندان خود نباشند و برای آنها کلاس فوق‌العاده برگزار می‌شود.
 
شاپور محمدزاده ضمن ابراز تأسف از حادثه وقوع سیل در استان لرستان اظهار کرد: در شهرهای پلدختر و معمولان راه ارتباطی تعداد زیادی از روستاها باز نشده است بنابر این اطلاع دقیقی در این وضعیت وجود ندارد.
 
وی افزود: براساس آمار اولیه 79 مدرسه در کل استان لرستان تخریب شده که در معمولان 5 مدرسه و در پلدختر 19 مدرسه تخریب شده همچنین در شهر پلدختر 15 مدرسه آسیب دیده است و در مجموع 453 مدرسه در کل استان لرستان نیاز به تعمیرات اساسی دارند.
 
نماینده ویژه وزیر آموزش و پرورش در مناطق سیل‌زده لرستان با اشاره به اینکه 120 مدرسه نیاز به شست‌وشو داشته و تجهیزات 100 مدرسه نیز آسیب دیده است، گفت: خانواده‌های سیل‌زده و امدادگران در مدارسی که سالم هستند، اسکان دارند.
 
محمدزاده ادامه داد: مدارس پلدختر و معمولان هفته آینده تعطیل هستند و با توجه به اینکه استان لرستان در اوایل هفته آینده مجدد بارانی است در سایر شهرها نیز به ستادهای بحران اختیار داده شد که در صورت لزوم مدارس را تعطیل کنند.
 
برگزاری کلاس‌های فوق‌العاده برای دانش‌آموزان
 
وی اظهار کرد: مردم نگران آموزش فرزندان خود نباشند و تمام تلاش ما این است برای دانش‌آموزان کلاسهای فوق‌العاده برگزار کنیم همچنین برای دانش‌آموزان کنکوری همانند زلزله‌زدگان کرمانشاه اقدام می‌شود یعنی برای اختصاص سهمیه ویژه در کنکور با سازمان سنجش مکاتبه می‌کنیم و برای آنها کلاس فوق‌العاده برگزار خواهد شد.
 
نماینده ویژه وزیر آموزش و پرورش در مناطق سیل‌زده لرستان افزود: 200 کانکس به منظور جایگزینی با مدارس تخریبی نیاز است و تمام استانها را بسیج کرده‌ایم تا کانکس‌های اضافه خود را به استان لرستان منتقل کنند.
 
وی در پایان با تاکید بر ضرورت حمایت از فرهنگیان در مناطق سیل‌زده تصریح کرد: تلاش می‌کنیم تا فرهنگیان آسیب‌دیده در استان لرستان به‌صورت ویژه دیده شوند و معوقات آنها را در اولویت نخست برای پرداخت قرار دهیم همچنین با بانکها تفاهمنامه‌ای برای پرداخت وام‌های کم‌بهره منعقد می‌شود تا فرهنگیان بتوانند بخشی از وسایل از دست رفته خود را تامین کنند.
 
منبع:تسنیم