هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 10 مهر 1398
ساعت 09:37
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 7 فروردين 1398 ساعت 10:45 2019-3-27 10:45:20
شناسه خبر : 312472

گروه بین الملل-رجانیوز: گروهی مشترک از نیروهای ارتش و رزمندگان مقاومت انصارالله، عملیات غافلگیر کننده‌ای را از چند محور علیه نظامیان سعودی در جنوب شرق استان جیزان عربستانانجام دادند.

 

شرق کوه «ام بی سی و الصفه»، روستاهای «القیمه و الصیابه» و مناطق حومه نقاطی به شمار می آیند که رزمندگان یمنی هدف قرار دادند و در همان گام نخست موفق شدند نیروهای سعودی را غافلگیر کنند و خطوط دفاعی آنان را در هم بشکنند.

 

نیروهای یمنی پس از درگیری‌های سنگین و چند ساعته موفق شدند ۲۵ تن از نظامیان سعودی را از پای دربیاورند و به هلاکت برسانند؛ دهها تن دیگر از نیروهای سعودی در جریان درگیری‌ها زخمی شدند.

 

در لیست کشته شدگان نام چند فرمانده میدانی عربستانی دیده می‌شود؛ شماری زیادی از اجساد نظامیان کشته شده عربستانی با وجود پرواز مستمر جنگنده‌ها و بالگردهای سعودی همچنان بر روی زمین مانده‌اند.‌

 

یک منبع میدانی در گفت وگو با مشرق از ترس نیروهای سعودی برای عقب بردن اجساد همرزمان خود خبر داد و افزود: شماری قابل توجه‌ای از نظامیان سعودی از ترس کشته شدگان از منطقه متواری شده‌اند.

این منبع میدانی با بیان اینکه این شوک بزرگ منجر به ترس و نگرانی شدید نظامیان سعودی شده است، گفت: رزمندگان یمنی در این عملیات ۵ خودروی نظامی نیروهای سعودی را هم منهدم کردند و مقادیر زیادی تجهیزات نظامی به غنیمت گرفتند.

 

از شرق کوه «جحفان» خبر می‌رسد گروهی از رزمندگان یمنی با حمله گسترده و ناگهانی موفق شدند شماری از نیروهای مزدور را کشته و زخمی کنند و خسارت‌های سنگینی به تجهیزات نظامی آنان وارد کنند.

 

یگان توپخانه نیروهای یمنی نیز مواضع مزدوران سعودی را در این محور هدف قرار داد و ضرباتی به آنان وارد کرد؛ شمار دیگری از مزدوران سعودی در این منطقه توسط نیروهای تک تیرانداز یمنی شکار شدند و به هلاکت رسیدند.

رزمندگان یمنی درصدد هستند مناطق بیشتری از جنوب شرق و جنوب استان جیزان عربستان را به کنترل دربیاورند تا فشار را بر رژیم سعودی افزایش دهند و نیروهای مزدور را در شمال استان صعده (مهم‌ترین پایگاه انصارالله) و شمال استان حجه محاصره کنند.

 

 استان جیزان در جنوب غرب عربستان واقع شده و نیروهای یمنی در ۵ سال گذشته موفق شده‌اند بخش‌هایی از آن را به کنترل درآورند و عملیات نظامیان و مزدوران سعودی برای سیطره دوباره بر مناطق از دست رفته نتیجه‌ای نداده است.

منبع: مشرق