هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
شنبه، 23 شهريور 1398
ساعت 18:10
به روز شده در :
شنبه 3 فروردين 1398 ساعت 22:03 2019-3-23 22:03:08
شناسه خبر : 312134
معاون اجتماعی پلیس فتا در خصوص کلاهبرداری‌های اینترنتی به بهانه کمک به سیل‌زدگان استان گلستان هشدار داد.

سرهنگ رامین پاشایی ضمن ابراز همدردی با هموطنان سیل‌زده در استان گلستان و شهرهای شمالی کشور، با بیان اینکه متأسفانه شاهد سو استفاده برخی افراد از سیل رخ داده در استان گلستان هستیم، در خصوص کلاهبرداری‌های اینترنتی به بهانه کمک به سیل‌زدگان در استان گلستان هشدار داد.

وی افزود: با توجه به اینکه افراد سودجو و کلاهبردار سعی دارند از هر فرصت و پیشامدی سوءاستفاده کرده و با اغفال هموطنان عزیز اهداف مجرمانه و سودجویانه خود را عملی کنند، بنابر این شاهد هستیم برخی با حادثه پیش آمده سیل استان گلستان در روزهای اخیر به دنبال سو استفاده از احساسات انسان دوستانه شهروندان هستند.


سرهنگ پاشایی بیان کرد: متأسفانه برخی از مجرمان سایبری از حسن نیت هموطنان سو استفاده کرده و با راه اندازی گروه و کانال‌های مختلف در شبکه‌های اجتماعی به دنبال جمع آوری کمک‌های نقدی هستند.

 

معاون اجتماعی پلیس فتا ادامه داد: از هموطنان درخواست می‌شود کمک‌های خود را از طریق سایت‌های معتبر، نهادهای رسمی و حساب‌های بانکی معتبر که از طریق رسانه‌های عمومی از قبیل: رسانه ملی و رسانه‌های کثیر الانتشار اعلام می‌شود، واریز و به هیچ عنوان وجهی را در راستای این دست تبلیغات که منشأ آن مشخص نیست به حساب کسی واریز نکنند.


وی خطاب به شهروندان گفت: در صورت مواجه با موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس Cyberpolice.ir لینک مرکز امداد و فوریت‌های سایبری با همکاران ما در پلیس فتا در میان گذاشته و راهنمایی‌های لازم را دریافت کنید.