هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
شنبه، 16 شهريور 1398
ساعت 00:42
به روز شده در :
شنبه 3 فروردين 1398 ساعت 14:43 2019-3-23 14:43:11
شناسه خبر : 312124
شهروندان الجزایری امروز در حالی که پرچم کشورشان و پرچم فلسطین را حمل می‌کردند بر ضرورت تغییر بدون دخالت خارجی در این کشور عربی شمال آفریقا تاکید کردند.
به گزارش رجانیوز به نقل از المیادین، شهروندان الجزایری امروز جمعه با برگزاری تظاهرات در پایتخت این کشور بر لزوم تغییر بدون دخالت های خارجی تاکید کردند.
 
شهروندان الجزایری امروز علاوه بر پرچم کشورشان پرچم فلسطین را حمل می کردند. آنها همچنین تصاویر نمادهای انقلاب الجزایر علیه استعمار را در دست داشتند.
 
ولید بن قرون از رهبران جبهه آزادیبخش ملی الجزایر گفت: «ما میزان خطرات و توطئه هایی را که علیه منطقه ما طراحی می شود درک می کنیم».
وی افزود: «هواداران جبهه آزادیبخش ملی در تظاهرات‌ها و فعالیت‌های صلح آمیز شرکت می کنند».
 
بن قرون تاکید کرد که فاسدان در این کشور بر اساس قانون محاکمه خواهند شد.
 
الجزایر از زمان اعلام نامزدی بوتفلیقه برای انتخابات ریاست جمهوری که قرار بود 18 آوریل آینده (29 فروردین) برگزار شود صحنه اعتراض است و با وجود انصراف بوتفلیقه از نامزدی و اتخاذ تصمیماتی جدید از سوی وی تظاهرات‌ها همچنان ادامه دارد.
 
وی سپس در پیامی خطاب به مردم گفت: «از طریق برگزاری انتخابات ریاست جمهوری رئیس‌جمهوری جدیدی روی کار خواهد آمد.کنفرانس ملی با مشارکت همه گروه‌ها در آینده‌ای نزدیک برگزار خواهد شد و مردم از طریق همه‌پرسی درباره اصلاح قانون اساسی نظر خود را اعلام می‌کنند».