هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 3 فروردين 1398 ساعت 14:38 2019-3-23 14:38:00
شناسه خبر : 312121
«رحمان ۱۴۰۰» و «متری شیش و نیم» در اولین هفته نمایش خود به فروشی بیش از یک میلیارد تومان دست یافتند تا نخستین فیلم‌های میلیاردی سال ۹۸ لقب بگیرند.

 به گزارش رجانیوز به نقل از فارس فیلم برگزیده تماشاچیان در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر در اکران عمومی هم مورد استقبال قرار گرفته و فروش خوبی را تجربه کرده است.

«متری شیش و نیم» با بازی نوید محمدزاده و پیمان معادی که از ۲۶ اسفندماه گذشته روی پرده رفته، شب گذشته (جمعه ۲ فروردین) در پایان نخستین هفته اکران خود موفق شد بیش از یک میلیارد تومان فروش کند.

این فیلم پلیسی به کارگردانی سعید روستایی با ۹۰ هزار و ۸۲۵ مخاطب طی ۶ روز، بیش از یک میلیارد و ۱۵۷ میلیون تومان (بر اساس آمار سامانه فروش سینمای ایران) فروخته است که نشان از گیشه پررونق آن در ایام نوروز دارد.

 

 


اما کمدی «رحمان ۱۴۰۰» با بازی مهران مدیری و محمدرضا گلزار، با یک روز اکران بیشتر فروش بیشتری را هم از «متری شیش و نیم» تجربه کرده و بیش از یک میلیارد و ۳۱۴ میلیون تومان فروخته است. به بیان دیگر، تا شب گذشته ۱۰۸ هزار و ۶۷۵ نفر به تماشای هشتمین ساخته سینمایی منوچهر هادی نشسته‌اند.

پیش‌بینی می‌شود سومین فیلم نوروزی که طی هفته‌های آینده به باشگاه میلیاردی‌ها بپیوندد، «چهار انگشت» باشد. این فیلم به کارگردانی حامد محمدی تا کنون ۴۳۶ میلیون تومان در گیشه فروش داشته است.