هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
جمعه، 9 خرداد 1399
ساعت 05:08
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 3 فروردين 1398 ساعت 14:32
شنبه 3 فروردين 1398 14:26 ساعت
2019-3-23 14:32:19
شناسه خبر : 312118
رحمانی فضلی درباره تاخیر خدمات‌رسانی به سیل زدگان گفت: با اعزام هلی‌کوپتر به منطقه وضعیت بهتر شده اما کمی از این تأخیر به دلیل وضعیت خاص آب و هوایی منطقه و عدم شرایط پرواز هلی‌کوپترها باز می‌گردد.
 عبدالرضا رحمانی‌فضلی وزیر کشور پس از حضور در ستاد مدیریت بحران شهرستان آق‌قلا در گفت‌وگو با شبکه خبر گفت‌: از مردم آق‌قلا و روستاهای اطراف تشکر کرده و بابت همکاری و تحمل صبرشان ممنونم.
 
وی افزود: دستگاه‌های اجرایی همه اقداماتی که بایستی در مراحل ابتدایی این سیل و بحران انجام دهند صورت داده‌اند این در حالی است که ۶۰ درصد بارش سالانه در ظرف چند روز منجر به طغیان رودخانه و آب‌گرفتگی خیابان‌ها و جاری شدن سیل شده است.
 
وزیر کشور تصریح کرد: تا کنون ۲ نفر در مینودشت و کلاله جان خود را از دست داده‌اند اما تمام تمرکز ما برای کاهش تلفات جانی است.
 
رحمانی‌فضلی اظهار داشت: ‌خدمات پشتیبانی و تدارکات لازم انجام شده و هم دستگاه‌های نظامی، انتظامی، هلال‌احمر و راهداری همکاری‌های لازم را در این خصوص انجام داده‌اند و در تماس‌هایی که با من داشته‌اند اعلام آمادگی بیشتر کرده‌اند.
 
وی اظهار امیدواری کرد با توسعه خدمات‌رسانی در گام اول، آب‌های انباشته شده در شهر تخلیه شود.
 
وی درباره دلیل اصلی سرایت سیل به شهرها گفت: دلیل اصلی رسوب‌گذاری در رودخانه‌هاست و به همین جهت دستور دادیم تا ۶ بیل مکانیکی مسیرها را برای تخلیه آب‌های رسوب شده و استفاده از پمپ‌های ویژه کارها خود را آغاز کنند.
 
وزیر کشور از مردم خواست با متانت و آرامش کمک کنند تا این شرایط به وضعیت عادی برگردد.
 
وی گفت: مردم با آنکه خانه و زندگی خود را در ایام نوروز تخریب شده دیده‌اند و ناراحت هستند اما با این حال گلایه خاصی ندارند.
 
وی در پاسخ به این سوال که چرا خدمات‌رسانی با تأخیر صورت گرفته است، ‌گفت: در حوزه امدادرسانی با اعزام هلی‌کوپتر به منطقه وضعیت بهتر شده اما کمی از این تأخیر به دلیل وضعیت خاص آب و هوایی منطقه و عدم شرایط پرواز هلی‌کوپترها باز می‌گردد.
 
رحمانی‌فضلی در پایان با بیان اینکه تدارکات خوبی از همه شهرداری‌های کشور و به ویژه شهرداری تهران به این منطقه اعزام شده است.