هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 24 مهر 1398
ساعت 08:47
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 3 فروردين 1398 ساعت 14:22 2019-3-23 14:22:18
شناسه خبر : 312110
بندرعباس - معاون سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بندرعباس از نجات جان یک نوجوان غرق‌شده در روزهای ابتدایی سال جاری خبر داد.
به گزارش رجانیوز به نقل از مهر حسن امینی‌زاده با تبریک سال جدید و ایام نوروز، بیان داشت: متأسفانه هر از گاهی بر اثر بی‌احتیاطی و سهل‌انگاری شاهل وقوع حوادثی در ساحل بندرعباس هستیم.
 
وی با اشاره به اینکه آشنا نبودن به فن شنا، مواج بودن دریا، ویژگی‌های خاص و خطرناک طبیعی، دور شدن از ساحل و غیره از عوامل غرق‌شدگی در سواحل است، افزود: به دنبال ورود حجم قابل توجهی از گردشگرها و مسافرهای نوروزی به شهر بندرعباس، به منظور ایجاد امنیت بیشتر، گروه‌های امداد و نجات ساحلی در شش نقطه از شهر بندرعباس مستقر شده‌اند.
 
معاون عملیات سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری بندرعباس خاطرنشان کرد: با توجه به خطرات موجود، از همه کسانی که تمایل به شنا در ساحل شهر بندرعباس را دارند تقاضا می‌شود حتماً در مکان‌هایی که ناجیان غریق حضور دارند، شنا کنند.
 
امینی‌زاده با اشاره به مکان‌های استقرار ناجیان غریق، گفت: پارک غدیر (روبروی باشگاه چمران)، پارک غدیر (محدوده زیر پرچم)، ساحل کپشکن، ضلع غربی اسکله شیلات، ضلع شرقی پلاژ بانوان و انتهای خیابان جهانگردی نقاطی هستند که توسط ناجیان غریق پوشش داده می‌شود.
 
وی در انتها نیز عنوان کرد: طی روزهای ابتدایی سال جاری نیز جان یک نوجوان غرق شده در ساحل سورو بندرعباس توسط تیم ناجی مستقر در این محل از مرگ حتمی نجات داده شد.