هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 3 فروردين 1398 ساعت 11:28 2019-3-23 11:28:25
شناسه خبر : 312074
فرمانده سپاه کربلا از اعزام و به‌کارگیری ماشین‌آلات سنگین امدادی سپاه و حتی خودروهای نظامی به شهرستان‌های سیل‌زده خبر داد.
 به گزارش رجانیوز محمدحسین بابایی فرمانده سپاه کربلا درباره اقدامات سپاه در سیل چند روز گذشته مازندران در جمع خبرنگاران اظهار کرد: وظیفه سپاه این است که در حوادث مترقبه و غیرمترقبه در خط مقدم امدادی باشد.
 
وی افزود: در سیل چند روز اخیر نیز ۲۰۰ پاسدار و نیروهای بسیجی زودتر از همه دستگاه‌ها به صورت سازمان یافته برای کمک به مردم سیل‌زده سیمرغ، بهنمیر، میاندورود، هزارجریب، ساری و نکا وارد عمل شدند.
 
به‌کارگیری ماشین‌آلات امدادی و خودروهای نظامی سپاه در مناطق سیل‌زده
 
فرمانده سپاه کربلا یادآور شد: در بخش مهندسی اعزام و به‌کارگیری ماشین‌آلات سنگین امدادی سپاه و حتی خودروهای نظامی به شهرستان‌های سیل‌زده صورت گرفت.
 
وی تصریح کرد: نیروهای امدادی بسیج برای مقابله با بحران به صورت عملی وارد میدان شدند از توزیع مواد غذایی بین سیل‌زدگان تا به‌کارگیری قایق‌ها و جت اسکی‌های سپاه برای نجات جان مردم محاصره‌شده در سیل بخشی از اقدامات امدادی سپاه بود.
 
بابایی در پایان با توضیح این نکته درباه اینکه اقدامات سپاه دیده نمی‌شود و مسؤولان در گزارش‌ها خود از نهادی رسمی که زیرنظر دولت هستند نام می‌برند اما از اقدامات سپاه حرفی نمی‌زنند، گفت: هر چند اقدامات سپاه و بسیج نیازی به برجسته شدن در بین مردم ندارد چون مردم دارند خدمات سپاه را می‌بینند اما این انتظار از مسؤولان و رسانه‌ها می‌رود برای تقویت و تشویق روحیه مردمی در مشارکت‌های عمومی حضور امدادی سپاه و بسیج را گزارش دهند.
 
 
 
 
منبع: فارس