هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 13 شهريور 1398
ساعت 07:34
به روز شده در :
جمعه 2 فروردين 1398 ساعت 12:09 2019-3-22 12:09:09
شناسه خبر : 312015
وزارت خارجه روسیه در واکنش به اقدام رئیس‌جمهور آمریکا در شناسایی حاکمیت رژیم صهیونیستی بر بلندی‌های اشغالی جولان سوریه، این اقدام را رد کرد و «نقض قطعنامه‌های سازمان ملل» خوانده است.

بعد از واکنش یک قانونگذار ارشد روسیه و تاکید او بر اینکه مسکو «هرگز حاکمیت اسرائیل بر جولان را به رسمیت نخواهد شناخت»، وزارت خارجه روسیه هم امروز جمعه درباره اقدام غیرقانونی رئیس‌جمهور آمریکا در شناسایی حاکمیت تل‌آویو بر بلندی‌های اشغالی جولان سوریه بیانیه منتشر کرده است.

 

رئیس‌جمهور آمریکا شامگاه پنجشنبه در اقدامی که از نظر بسیاری از تحلیلگران و رسانه‌ها «هدیه انتخاباتی» او نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی بوده، حاکمیت این رژیم بر بلندی‌های اشغالی «جولان» سوریه را به رسمیت شناخت.

 

«دونالد ترامپ» در توجیه این اقدام غیرقانونی خود در  توییتی نوشت: «بعد از ۵۲ سال، وقت آن است که ایالات متحده به طور کامل حق حاکمیت اسرائیل بر بلندی‌های جولان را که حائز اهمیت رهبردی و امنیتی برای اسرائیل و ثبات منطقه‌ای است، به رسمیت بشناسد».

 

وزارت خارجه روسیه امروز جمعه در اولین واکنش خود به این اقدام ضمن مخالفت با موضع رئیس‌جمهور آمریکا اعلام کرد که «شناسایی حاکمیت اسرائیل بر بلندی‌های جولان، نقض قطعنامه‌های سازمان ملل است».

پیش از وزارت خارجه روسیه، یک عضو کمیته امور خارجی مجلس اعلای روسیه گفته بود که مسکو هرگز حاکمیت اسرائیل بر جولان اشغالی را به رسمیت نخواهد شناخت.